Macie problem z zamarzniętymi szybami? Oto triki, które pomogą Wam uporać się z lodem

Sporo osób twierdzi, że zima to najgorsza pora roku i gdy tylko spadnie pierwszy śnieg, zaczynają narzekać.

Najbardziej niezadowoleni z nadejścia zimowej pory są kierujący pojazdami. Jeśli ktoś nie posiada cieplutkiego garażu, musi wstać wcześnie rano i odśnieżyć samochód. Czasem czynność ta może trwać nawet kilkanaście minut, zwłaszcza jeśli na powierzaniach szyb utworzy się pokaźna warstwa lodu.

 

Gdy usunie się już warstwę śniegu zalegająca na dachu i szybie, przychodzi kolej na najgorsze. Teraz trzeba wziąć skrobaczkę w dłoń i kilka minut drapać zamarznięte szyby. Skostniałymi palcami usuwamy lód i jeśli nie mamy dobrego sprzętu, ta czynność potrafi doprowadzić do szaleństwa. Na szczęście jest kilka sposobów, które pomogą szybciej uporać się z tym problemem.

 

Jedną z najgorszych rzeczy, jaką robią nierozsądni kierowcy zimą, jest polewanie zamarzniętej szyby ciepłą wodą. Faktycznie „trik” jest skuteczny, ale bardzo nieprzemyślany i przeważnie na skutek naprężenia termicznego dochodzi do pęknięcia szyby. Aby się z tym uporać, można oczywiście wybrać jakiś odmrażacz w aerozolu lub skorzystać z któregoś z poniższych sposobów.

O tych niezawodnych metodach przeczytacie na następnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : tiphero.com

Reply