Prosty test, którym już w 30 sekund sprawdzicie stan swojego serca i ukłądu krążeniowego! Wykonajcie go bez wahania!

Serce to strategiczny organ warunkujący pracę całego organizmu.

Chcąc być zdrowym człowiekiem, trzeba przede wszystkim zadbać o serce. Jeśli ono nie będzie dobrze pracować, cały organizm będzie osłabiony i zaczną się inne problemy. Niestety wiele osób lekceważy swój stan zdrowia i kompletnie nie dba o to, by narząd bijący w piersi pracował długo i sprawnie.

 

Prawidłowe funkcjonowanie serca zależy od wielu czynników, m.in. od aktywności fizycznej, uwarunkowań genetycznych, masy ciała, zażywanych leków, diety czy poziomu stresu. Im mniej czynników negatywnie wpływających na serce, tym większa szansa na to, że układ krążeniowy będzie pracował sprawnie przez lata.

W dbaniu o zdrowie ważne są też wizyty kontrolne i profilaktyka. Niestety często nie mamy czasu na wykonanie choćby podstawowych badań serca, dlatego podpowiadamy, jak w domowy i łatwy sposób sprawdzić, czy nasze serce powinno być oglądnięte przez specjalistę.

 

W 30 sekund sprawdź, w jakiej kondycji jest Twoje serce i układ krążenia

1. Wlej bardzo zimną wodę do miski (do zimnej wody kranowej należy jeszcze dodać lód, by jeszcze obniżyć jej temperaturę).

2. Zanurz w wodzie swoje dłonie i trzymaj je przez 30 sekund.

3. Sprawdź wygląd swoich palców, szczególnie ich opuszki: jeśli staną się zbyt blade lub sinawe, najprawdopodobniej występują problemy z krążeniem krwi lub sercem. Jeśli opuszki zaczerwieniły się, to wszystko jest w porządku.

 

Aby poprawić pracę ukłądu krążeniowego, warto zacząć od odpowiedniej diety. Oto 7 produktów, które lekarze polecają sercowcom.

1. Czosnek

To ostre warzywo obniża ciśnienie krwi oraz zapobiega powstawaniu blaszek miażdżycowych.

2. Olejki eteryczne

Olejki z eukaliptusa, imbiru, mandarynki, cytryny, żurawiny, jałowca, rozmarynu, tymianku czy szałwii, doskonale relaksują mięśnie gładkie naczyń krwionośnych i poprawiają przepływ krwi.

 

3. Imbir

Substancje zawarte w tej roślinie zapobiegają tworzeniu się skrzepów krwi.

4. Pieprz Cayenne

Wysokie stężenie kapsaicyny wzmacnia ściany tętnic.

5. Ginkgo Biloba

Ekstrakt z liści tego drzewa normalizuje mikrokrążenie.

 

6. Kasztanowiec.

Escyna zawarta w tej roślinie wzmacnia ściany naczyń włosowatych i żył, co zapobiega ich rozszerzaniu się.

7. Nasiona lnu.

Włókna, lignany i kwasy tłuszczowe znajdujące się w ziarnach lnu, doskonale pomagają w walce z nadciśnieniem.

Uwaga: test lodowej wody dostarcza jedynie ogólnych informacji o stanie układu krążenia. Niezależnie od wyniku warto regularnie odwiedzać kardiologa.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : fabiosa.com

Reply