Patty nie była matką od 20 lat, do momentu, w którym dowiaduje się, że urodzi własnego wnuka!

49-letnia Patty Resecker z Arkansas w Stanach Zjednoczonych urodzi własnego wnuka!

Ze względu na pewne okoliczności biologiczne, niektóre kobiety nie są zdolne do zajścia w ciążę. Kiedy nie pomaga medycyna, zwykle potrzebna jest interwencja surogatki. W Stanach Zjednoczonych i w państwach zachodu Europy „wynajmowanie brzucha” jest popularne. Nawet tam jednak nie jest łatwo o zaufaną matkę zastępczą.

Kiedy Kayla Jones miała 17 lat, lekarze zdiagnozowali u niej zmiany nowotworowe. Ogromny guz, który dziewczyna miała w łonie został wycięty, równie szybko, co zauważony. Rak nie pojawił się ponownie. Operacja miała jednak dla dziewczyny poważne konsekwencje. Diagnoza była ostateczna: Kayla nie będzie mogła mieć dzieci.

Do pewnego czasu nie było to dla młodej kobiety problemem. Kiedy jednak wyszła za swojego ukochanego Codego, poczuła się gotowa na macierzyństwo. Dla małżeństwa od początku jasne było, że sami nie sprowadzą swojego potomka na świat. Potrzebna była interwencja z zewnątrz. Pomoc przyszła nieoczekiwanie, ze strony, z której para spodziewała się najmniej. Patty Resecker, teściowa Kayli zgłosiła się na ochotnika do roli matki zastępczej!

Patty Resecker została surogatką. Istnieją dwa typy matek zastępczych. W tradycyjnym, surogatka wykorzystuje własne jajeczko, by stworzyć nowe życie. W innych przypadkach matka zastępcza nie jest w żaden sposób spokrewniona z dzieckiem noszonym pod sercem. Parze udostępnia się tylko brzuch, który jest bezpiecznym schronieniem dla malucha. W przypadku Patty można mówić o czymś pomiędzy. W jej brzuchu umieszczono zarodki pochodzące od małżeństwa. Miał się jednak z nich zrodzić wnuczek Patty!

Zajrzyj na następną stronę, by przeczytać jeszcze więcej o tej pokręconej, choć w gruncie rzeczy pozytywnej historii Kayli, Codego i Patty.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.