10 faktów o sieci restauracji McDonald’s, o których większość ludzi zapewne nie wie


4. Mistrz obsługi

Statystyka nie kłamie: restauracje McDonald’s obsługują około 68 milinów ludzi… dziennie! To więcej osób niż obywateli mieszkających w Polsce.

10-amazing-facts-you-didnt-know-about-mcdonalds-4


5. Znajomość loga McDonald’s jest większa niż symboli religijnych

Słynne żółte półokrągłe „M” to znak rozpoznawczy McDonald’s. Znak ten zazwyczaj góruje nad lokalami, świecący i widoczny z bardzo daleka, jest obecny w każdej reklamie i na każdym gadżecie firmy. Nic więc dziwnego, że stał się tak samo rozpoznawalny co katolicki znak krzyża, a wg badań w niektórych regionach świata nawet bardziej.

10-amazing-facts-you-didnt-know-about-mcdonalds-8


6. Największa sieć sprzedająca jedzenie

McDonald’s oficjalnie jest największą siecią restauracji na świecie, ponieważ liczy sobie 34 tysiące lokali.  Dla porównania Burger King ma tylko 12.700 punktów sprzedaży. W rzeczywistości McDonald’s jest większy niż Burger King, Taco Bell i kilka innych sieci fast foodów razem wziętych.

10-amazing-facts-you-didnt-know-about-mcdonalds-7


7. Światowy lider wśród pracodawców

Obsługa tak ogromnej sieci restauracji wymaga pracy tysięcy ludzi: kucharzy, sprzedawców, marketingowców, kierowców, księgowych, kierowników, sprzątaczy i wielu innych osób, zajmujących dziesiątki różnych stanowisk. W związku z tym McDonald’s jest jednym z największych pracodawców na świece i zatrudniania około 1,8 mln ludzi w ponad 100 krajach.

Ile mięsa wołowego kupuje największy fast food świata? Na czym  jeszcze oprócz jedzenia zarabiają właściciele firmy? Sprawdźcie to na ostatniej stronie. 

10-amazing-facts-you-didnt-know-about-mcdonalds-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : linkbeef.com

Reply