10 najmądrzejszych ras psów na świecie. Jeśli chcesz, by twój pies szybko się uczył i był świetnym pomocnikiem wybierz którąś z nich

Nie od dziś wiadomo, że istnieją mądrzejsze i mniej rozgarnięte rasy psów. Ich predyspozycje są wykorzystywane przy określaniu możliwości psa. Jedne rasy będą doskonałymi przyjaciółmi, którzy będą się z tobą wylegiwać na kanapie, inne wolą biegać i skakać. Zatem ważne jest, by poznać rasę do której przynależy pies, by dokonać właściwego wyboru. 

Istnieją też rasy tzw. psów pracujących, które wykazują się dużą inteligencją. Jak dodają specjaliści, są trzy rodzaje inteligencji psa: adaptacji i rozwiązywania problemów, instynktu i pracy oraz posłuszeństwa. Dwie pierwsze są zależne indywidualnie od każdego psa. Trzecia zależy od rasy. Warto też pamiętać, że inteligentny pies szybko się nudzi i może sprawiać kłopoty ;)


1


1. Border collie

To wytrwałe i bardzo zdolne psy. Przyzwyczajone od wieków do pomocy pasterzom potrafią sobie organizować czas. Muszą mieć zapewnione zajęcia i ruch inaczej będą rozrabiały i niszczyły przedmioty w domu. Nie nadają się do mieszkania.

2


2. Pudel

Niektórzy myślą bardzo stereotypowo, że pudle to zabawki. Jednak prawda jest taka, że to bardzo inteligentne psy, które wcześniej pomagały myśliwym.

3


3. Owczarki niemieckie

Owczarki niemieckie to połączenie mocnego ciała i wysokiej inteligencji. Pracują dla wojska i policji, ale też są dobrymi strażnikami i opiekunami domów. Trzeba pamiętać, że te inteligentne zwierzaki muszą mieć dyscyplinę i wiedzieć, kto rządzi w domu.

4


4. Golden Retrievery

Są świetnymi pomocnikami i kompanami. Niewłaściwie szkolone mogą ugryźć, ale są bardzo chętne do współpracy i za smakołyki zrobią wiele. Ich inteligencja sprawia, że mogą pomagać ci w zwykłych codziennych obowiązkach, ale też potrzebują zainteresowania i codziennej dawki ruchu.

5


5. Doberman

Wbrew pozorom to nie tylko maszyny do pilnowania i kąsania intruzów. To bardzo inteligentne psy, które zrobią wszystko by ochronić rodzinę. Warto pamiętać o ich wysokiej inteligencji i dbać, by miały zajęcie. Na kolejnej stronie dowiesz się jeszcze więcej ciekawostek ze świata inteligentnych psów.

6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : ehow.com

Reply