5 ćwiczeń z użyciem krzesła, które pomogą ci pozbyć się wałeczków. Wypróbuj już dziś!

Aby wyrzeźbić ciało, z którym bez wstydu pokażesz się na plaży, nie musisz tracić pieniędzy na drogie centra fitness, specjalne diety lub kremy odchudzające. Potrzebujesz tylko krzesła i 10 minut ćwiczeń dziennie.

Nie musisz być leniwym kanapowcem, który szerokim łukiem omija wszelką aktywność fizyczną, by cierpieć na problemy ze sterczącą oponką. Brzuch to część naszego ciała, którą najtrudniej wyrzeźbić. Często nawet wysportowane dziewczyny mają z nim problem.

Czasem pomaga zmiana diety i zamiana produktów zbożowych, bogatych w cukry na te z przewagą tłuszczy i białek. Innym razem to nie wystarcza. Do tych, którzy cierpią na permanentne problemy z oponką mamy pytanie: Czy macie w domu krzesło?

Jeśli tak, na drugiej stronie znajdziecie kilka sposobów, jak je kreatywnie wykorzystać (siedzenie na nim nie wystarczy).

ong>1. Skręty

Ćwiczenia, które dla was mamy nie są trudne, ani wymagające. Potrzeba na nie tylko  kilku chwil. Nie musisz wychodzić z domu, by je wykonać, a jeśli nawet nie przyniosą od razu spektakularnych efektów, pomogą ci zyskać energię do dalszej pracy nad sobą. Pierwsze z ćwiczeń, które dla was mamy to skręty. Jak je wykonać? Stań za krzesłem i połóż ręce na plecach. Zrób kilka kroków wstecz, lekko ugnij kolana, aż klatka piersiowa znajdzie się w pozycji równoległej do podłogi.

Powoli skręć tułów w lewo, podnosząc lewą dłoń do ucha. Powtórz 20 razy, kilka razy zmieniając stronę.

2. Skręty w pozycji leżącej

Połóż się na plecach, zbliż się do krzesła i oprzyj na nim nogi. Połóż ręce za głową. Napręż mięśnie brzucha, podnieś ramię z podłogi i postaraj się dotknąć prawego kolana lewym łokciem. Powtórz 20 razy, potem zmień rękę i nogę.

3. Podnoszenie nóg 

Usiądź na skraju fotela, ugnij kolana, a dłońmi złap się mocno krzesła. Przesuń lekko pośladki, aby nie dotykać krzesła, zupełnie jakbyś siadała na niewidocznym krzesełku. Podnieś prostą lewą nogę, trzymając ją równolegle do podłogi. Powtarzaj 20 razy, zmieniając nogi.

ong>4. Deska 

Ćwiczenie to nie jest takie proste, na jakie wygląda. By prawidłowo je wykonać trzeba dobrze naprężyć mięśnie brzucha i pośladków. Amatorzy w takiej pozycji potrafią wytrzymać do minuty. Na początek jednak w zupełności wystarczy ci 30 sekund. Jak zrobić deskę?  Stań przodem do krzesła. Złap za nie rękoma, wyprostuj ciało i przyjmij pozycję deski. Naprężone ciało trzymaj w tej pozycji przez 30 sekund.

Spróbuj zwiększać czas, w którym wytrzymujesz w pozycji deski o 10 sekund każdego dnia.

5. Przysiady

Proste ramiona umieść na krawędzi krzesła. Zegnij kolana tak, by osiągnęły kąt 90 stopni. Stopy rozstaw nieco szerzej niż ramiona. Zegnij łokcie i opuść się do pozycji przysiadu. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply