5 typów bólu głowy i najlepsze sposoby, by się go pozbyć. Dzięki szybkiemu rozpoznaniu i działaniu nie musisz się męczyć!

Czy żyje na świcie ktoś, kogo nigdy nie bolała głowa? Nie sądzę. A może atakować różnie, raz jako szybki atak paniki i bólu, raz jako ciężkie i powolne ataki ucisku i obciążenia.

Gdy ból głowy pojawia się często, niezbędna jest wizyta u lekarza, gdyż może to oznaczać bardzo poważne choroby. Jednak najważniejsze jest, by w miarę sprawnie poradzić sobie z atakiem bólu i sprawić, by nie zmieniał nam planów na dany dzień. Kto cierpi na bóle głowy, doskonale wie, jak uciążliwe może to być. Dlatego mamy dla was ściągę. Co boli i dlaczego.

 

Napięciowy ból głowy

Symptomy: Zazwyczaj jest to łagodny, niepulsujący ból. Czuje się napięcie i ciśnienie wokoło czoła. Intensywność wzrasta nad ranem i wieczorem.
Powód: Ból może nasilać stres, zmęczenie, niewłaściwe trzymanie głowy przez dłuższy czas. Mogą na nie wpływać też urazy szyi i głowy.
Leczenie: Można zażyć leki przeciwbólowe, ale nie może być to nagminne. Jeśli takie bóle występują częściej i przez dłuższy czas, należy skontaktować się z lekarzem. Powinno się też spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, dbać o ćwiczenia szyi.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mayoclinic, headaches

Reply