9 psychologicznych pytań, które pozwolą ci czytać człowieka, jak otwartą księgę

Zanim zwiążemy się z kimś, powinniśmy daną osobę bardzo dobrze poznać.

Czasami dwójka ludzi zna się latami. Wydaje im się, że wiedzą o sobie wszystko, tymczasem, kiedy pewnego pięknego dnia dochodzi między nimi do konfrontacji poglądów, czar pryska i uświadamiają siebie, że mają skrajnie różne podejście do życia. Nie chodzi tutaj o partnerów. Na szczęście coraz mniej już ludzi starej daty, którzy mało ze sobą rozmawiają, a wszelkie ich dyskusje dotyczą codziennych spraw.

Dotyczy to zwykle znajomych. Dwójka ludzi ma się za przyjaciół, ale może się okazać, że różnice między nimi są zbyt wielkie, by mogli dalej się ze sobą trzymać. Jak dowiedzieć się tego wcześniej? Jak sprawdzić, czy dana osoba jest sobą i nikogo nie udaje, odkryć jej prawdziwą twarz i nastawienie do życia.

Pomocą może być tych 9 psychologicznych pytań. Nie da się na nie odpowiedzieć krótkim tak lub nie. Pozwalają obszernie wypowiedzieć się pytanemu. Odkrywają nie tylko jego charakter, moralność, stosunek do życia, ale też, czy ma tendencję do myślenia stereotypami oraz z jakiego aspektu siebie jest naprawdę dumny. Zadaj je znajomemu, jeśli się nie boisz.

1. Czy otworzyłbyś kopertę z datą swojej śmierci? Odpowiedź na to pytanie odkryje przed tobą poziom fatalizmu danej osoby i jej stosunek do życia w ogóle.

2. Czy zaprzyjaźniłbyś się z samym sobą? Dzięki temu pytaniu poznasz poczucie własnej wartości osoby pytanej oraz odkryjesz jej mocne i słabe strony, oraz to, co wg niej ma w sobie interesującego.

3. Gdybyś widział skalę pomiarową nad głowami ludzi, co chciałbyś mierzyć w tej skali? Ich status w społeczeństwie, poziom szczęścia, ich bogactwo itd.? Dzięki odpowiedzi na to pytanie będziesz w stanie zrozumieć wartości i priorytety danej osoby.

Więcej interesujących pytań znajdziesz na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply