Awaryjne lądowanie samolotu na autostradzie koło Rzeszowa (FOTO)

Amatorów latania przybywa, coraz częściej stać na kurs pasjonatów, którzy nie obracają milionami.

Pasje, które wydawały się jeszcze niedawno nietypowe i ekscentryczne, teraz są dostępne coraz szerszej rzeszy ludzi. Koszty takich przyjemności się zmieszają, dlatego w powietrzu pojawia się więcej osób, które mogą pilotować, czy to paralotnie, lotnie czy szybowce i awionetki. Jednak za takim szybkim rozwojem i dostępem do tanich samolotów kryje się istotny problem.

rmf24.pl

Przekonał się o tym pilot, który został zmuszony do awaryjnego lądowania przez awarię silnika. Niestety, to nie żarty zdarza się, że samoloty, które wzbijają się w powietrze nie są nowe i w pełni sprawne. Kierowcy na A4 koło Rzeszowa, między węzami Wschód i Zachód nie kryli zdziwienia, gdy obok nich lądował samolot!

youtube.com

Według pierwszych informacji, jakie napływają z miejsca zdarzenia, pilot musiał lądować na autostradzie z powodu awarii silnika. Awionetka należy do szkoły lotniczej z Podkarpacia, a na pokładzie znajdowały się dwie osoby. Na szczęście nic się nie stało ani pilotom, ani kierowcom na autostradzie.

Teraz samolot będzie czekał na komisję badania wypadków lotniczych, a jeden pas ruchu został zamknięty przez służby, do czasu, aż awionetkę będzie można zabrać z drogi.

Zobacz też na kolejną stronę i nagranie zajścia!

rmf.fm

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply