Białe tygrysy są rzadkością, więc ludzie na siłę próbują je rozmnażać. Niestety chów wsobny skutkuje różnymi deformacjami, jak w przypadku Kenny’ego

Kenny trafił do schroniska dla dzikich kotów wraz ze swoim bratem Willie, który miał futro w normalnym kolorze, ale mieszanka spokrewnionych genów sprawiła, że cierpiał z powodu silnego zeza. Im więcej pokoleń tygrysów rodzi się w wyniku chowu wsobnego, tym ryzyko poważnych deformacji jest większe. Można przypuszczać, że bracia Kenny i Willy pochodzili z  już kolejnej próby uzyskania podwójnego recesywnego genu.

white-tiger-kenny-3

 

O problemach zdrowotnych tygrysów z chowu wsobnego mówi Susan Bass, przedstawicielka ośrodka Big Cat Rescue na Florydzie:

Takie tygrysy niestety nie żyją tak długo, jak inne osobniki z tego gatunki. Mają też problemy z nerkami, kręgosłupem, wzrokiem czy uzębieniem. Pojawia się rozszczep wargi, jak u jednego z naszych podopiecznych Zabu, przez co kot wygląda jakby cały czas się uśmiechał.

white-tiger-kenny-4

 

Wyhodowanie białego tygrysa bez deformacji genetycznych to nie lada sztuka, więc zanim urodzi się taki osobnik, na świat przychodzi wiele kociąt, które nie spełniają oczekiwań hodowców. Co dzieje się z takimi futrzakami? Niestety są porzucane, a częściej usypiane.

white-tiger-kenny-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thedodo.com

Reply