Brak witamin jest dosłownie wypisany na twarzy. Wystarczy dobrze przyjrzeć się skórze!

Niedobory witamin zazwyczaj są spowodowane mało urozmaiconą dietą i zaburzeniem wchłaniania składników odżywczych z przewodu pokarmowego.

Problem szczególnie pojawia się w okresie jesienno-zimowym. Wówczas spożywamy niewiele świeżych warzyw i owoców bogatych w witaminy. Niedobory mogą objawiać się łagodnie lub dość skrajnie. Wszystko w zależności od rodzaju witaminy oraz okresu, w którym nastąpił niedobór.

Brak poszczególnych składników odżywczych skutkuje wystąpieniem określonych objawów patologicznych. Niektóre z nich są wypisane na twarzy. Zobacz, o czym mowa:

Nadmierna bladość skóry

Niewielu ludzi może pochwalić się idealnym stanem skóry, ale gdy jest nadmiernie blada to znak, że brakuje ci witaminy B12. Jej niedobór powoduje dodatkowo zmęczenie i przygnębienie. Można znaleźć ją w produktach pochodzenia zwierzęcego — w mięsie, mleku, rybach, jajach, wędlinach, serach czy podrobach.

Suche włosy

Jeśli masz suche, łamliwe włosy, a gdzieniegdzie dostrzegasz łupież, to znak, że twojemu organizmowi brakuje biotyny, znanej również jako witamina B7. Sporo biotyny można znaleźć w wątrobie, wołowinie, drobiu, soi, orzechach, żółtkach jaj, mleku, serze czy ciemnym ryżu.

Podpuchnięte oczy

Jeśli zauważyłeś obrzęki wokół oczu i na kończynach może sugerować to, że brakuje ci jodu. Jego największym źródłem jest sól jodowana oraz ryby i owoce morza m.in. dorsz, mintaj, łosoś, halibut czy sardynki. Innymi bogatymi w jod produktami są: maślanka, kefir, ser gouda, i brązowy ryż.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply