Te selfie nigdy nie powinny powstać! Co trzeba mieć w głowie, by robić sobie takie zdjęcia?!?


3. Zdjęcia zamiast pomocy

Ostatnią dużą grupą bulwersujących zdjęć, są zdjęcia robione w sytuacji, gdy powinno się nieść pomoc. Niestety znakiem naszych czasów staje się to, że zamiast ratować kogoś z opresji, wpierw robimy sobie z nim fotkę, by dramatyczna, ale też często żenująca chwila, nie poszła w zapomnienie.

Takie zachowanie pokazuje, jak wielką znieczulicą oznaczają się współczesne społeczeństwa, bo w obliczu tragedii o zrobieniu nietuzinkowego zdjecia myśli nie tylko młodzież, ale też osoby dorosłe. Potrzeba robienia takich selfie jest niebezpieczna, gdyż przez jedno głupie zdjęcie, można nie zdążyć z pomocą i przyczynić się do czyjeś śmierci.

Niezdrowa obsesja dotycząca selfie coraz bardziej wpływa na codzienne życie wielu ludzi. Przypadkowe osoby stają się ofiarami internetowych maniaków, którzy zrobią wszystko, by pstryknąć fotkę, która zdobędzie niezliczoną ilość polubień na Facebooku. Ostrzegamy, że nie tędy droga i miejmy nadzieję, że ludzie w porę się opamiętają i skończą z narcystyczną obsesją robienia zdjęć.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : parhlo.com

Reply