Wiedzieliście, że w Polsce mamy pomnik Dartha Vadera?

18 grudnia 2015 roku w polskich kinach miała premierę nowa, 7 już część „Gwiezdnych wojen”. Kultowi bohaterowie, którymi od dekad zachwycał się cały świat, znowu wrócili do mass mediów, podbijając serca kolejnego pokolenia. I wcale się nie dziwię, że tak się stało! Jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci sagi jest Darth Vader, charakter silny, mroczny i niezwykle zagadkowy. W sklepach można kupić wiele gadżetów z jego podobizną, ale okazuje się, że… utrwalono też jego postać w formie pomnika! W dodatku w Polsce! Jak to w ogóle możliwe? Czytajcie dalej, a poznacie odpowiedź :).

Kiedy Jakub Wejher zakładał w 1643 roku Wejherowo, przez myśl mu nie przeszło, że wieki później, w 2016 roku, zostanie ogłoszony Lordem Sithów. Nie mógł jednak przewidzieć, że w centrum miasta powstanie jego pomnik, który – w pewnych okolicznościach ujawni jego prawdziwą tożsamość – Dartha Vadera.


Tak pomnik fundatora Wejherowa prezentuje się na co dzień…

vader


… jednak kiedy spadnie śnieg…

vader1


… Jakub Wejher ujawnia swoją ciemną stronę! Przyznacie, że podobieństwo do mrocznego bohatera z sagi „Star Wars” jest uderzające, prawda? ;)

vader2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : Instagram - Wejherowo

Reply