Chociaż ma tylko 9 lat, dokonała czegoś, czego nie powstydziłby się żaden dorosły! Jestem pod mega wrażeniem!

Hailey Ford ma zaledwie 9 lat, ale już teraz podejmuje się rzeczy, które jej rówieśnikom zapewne nieprędko przyjdą do głowy. Dziewczynka – wrażliwa na sytuację życiową innych – zdecydowała, że w ramach wolnego czasu będzie się zajmowała… budową niewielkich rozmiarów domków dla bezdomnych!

Tłumaczy to, mówiąc, że każdy powinien mieć dach nad głową, gdzie w razie potrzeby mógłby odpocząć i znaleźć chwilę tylko dla siebie.

4

 

Planami dziewczynki zainteresowały się media, a także ludzie zajmujący się pomocą ludziom w potrzebie. Dzięki pieniądzom, które otrzymała od organizacji charytatywnych na realizację swojego niezwykłego celu, a także rabatom, będzie mogła zrobić 11 niewielkich mieszkań. Koszt jednego schronu to około 300 dolarów. Do tej pory – przy pomocy dziadka i mamy – Hailey wykonała już połowę domków – każdy o wymiarach 8 na 4 metry. Zbudowane z palet, a dodatkowo mobilne, zapewniają schronienie przed deszczem i wiatrem, a także przed upałami.

1
Pewnie zastanawiacie się, co skłoniło dziewięciolatkę do takiego działania, nietypowego dla dzieci w jej wieku? Było to… spotkanie z bezdomnym mężczyzną, Edwardem, który kilka dni wcześniej stracił pracę w supermarkecie i nie potrafił poradzić sobie z nową sytuacją. Mała dała mężczyźnie do zjedzenia kanapkę, a w jej głowie zaczął rodzić się bohaterski plan, wtedy jeszcze nierealny.

2

Jak się jednak okazuje, dla chcącego nic trudnego, a tam, gdzie są dobre intencje i szczera chęć pomocy, znajdą się i ludzie, którzy wesprą realizację szlachetnego celu.

Poniższa fotografia prezentuje jeden z prawie gotowych już domków.

3

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply