20 ciekawostek o Marilyn Monroe, o których nie miałeś pojęcia. Numer 6 jest wręcz nieprawdopodobny!

Marilyn Monroe (Norma Jeane Mortenson) była legendą światowego kina lat 50. i 60. XX wieku. Najbardziej pamiętamy ją z ról w „Słomianym wdowcu”, „Pół żartem, pół serio” i „Mężczyźni wolą blondynki”. Zawsze była uosobieniem seksapilu i kobiecości, a jej znaki rozpoznawcze to oczywiście blond włosy i czerwona szminka. Do dziś wizerunek gwiazdy jest chętnie wykorzystywany na obrazach, plakatach czy w czasopismach. 

Słynne zdjęcie Monroe z uniesioną podmuchem białą sukienką zna chyba każdy. Powstało podczas realizacji „Słomianego wdowca”. Warto dodać, że plisowana kreacja została sprzedana na aukcji za 4,6 miliona dolarów (ponad 18 mln złotych)! Jeśli chcecie znać inne ciekawostki o Marilyn, znajdziecie je poniżej.1. Jąkała się w dzieciństwie

Co prawda problem zniknął, gdy zaczęła dorastać, jednak w sytuacjach stresowych zdarzało się jej zacinać również w dorosłym życiu.

pt.wikipedia.org

12. Wcale nie kochała diamentów

Za najpiękniejszą ozdobę zawsze uważała perły. Diamenty były wyłącznie częścią scenicznego wizerunku.

buzzfeed.com

24. Dobrze gotowała

Mimo to ciągle była na diecie! Nie mogła się zatem cieszyć tym, co przyrządziła. Jej popisowe danie to zupa rybna bouillabaisse.

buzzfeed.com

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : mirror.co.uk

Reply