Te czarno-białe ilustracje pokazują ciemniejszą stronę miłości. Niestety każdy z Was odnajdzie w nich kawałek swojej własnej historii

Miłość to potężne uczucie, bez którego świat byłby pusty i smutny.

Potrzeba bycia kochanym jest wpisana w naturę człowieka, dlatego pragniemy spotkać na swojej drodze kogoś, kto obdarzy nas bezgranicznym uczuciem, otoczy opieką, da wsparcie i będzie towarzyszył przez wszystkie dni życia, niezależnie od tego, czy będzie dobrze czy źle.

 

Miłość daje człowiekowi szczęście, aby bywa tez źródłem cierpienia, ponieważ wymaga poświecenia i pokonywania własnych słabości. Warto jednak cierpliwe znosić tę ciemniejszą stronę miłości i skupić się na tej jaśniejszej, która sprawia, że ogarnia nas prawdzie szczęście.

O cieniach miłości postanowił swoimi pracami opowiedzieć Henn Kim, koreański ilustrator. Mężczyzna wykonał serię czarno-białych rysunków, które bardzo trafnie pokazują, różne oblicza miłości i skłaniają do refleksji nad własnym życiem uczuciowym.

 

Miłosny masochizm

Choć miłość nas rani, to wciąż jej pragniemy. Leczymy rany i znów rozglądamy się za tym uczuciem, choć mamy świadomość, że ponowne pokochanie kogoś może się dla nas skończyć rozczarowaniem i cierpieniem. Dlaczego tak się dzieje? Bo szczęście jakie daje miłość, warte jest wszystkiego.

Kolejne ilustracje znajdziecie już na następnych stronach. 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : difundir.org, favriver.com

Reply