Co może powstać z niedopałka papierosa? Za sprawą Veda i Chetany, piękna, zielona roślina. Koniecznie zobacz, co odkryła ta para!

Ved i Chetana porzucili dobrze płatne, prestiżowe posady, by zacząć wcielać w życie ich pomysł, który ma szansę odmienić nasze ulice. Oboje pracowali wcześniej w największych agencjach reklamowych w Bombaju i Delhi i tworzyli kampanie dla takich światowych marek jak Pepsi7up, Samsung i Panasonic Mobile. Uznali jednak, że nawet dobrze płatne intratne zawody nie są nic warte, gdy nie przynoszą żadnych korzyści ludziom, Ziemi i środowisku.

 

Poświęcili się więc w pełni swemu pomysłowi. Jak przekonują, ich papierosy nie są w żaden sposób gorsze od wypalanych do tej pory przez setki tysięcy nałogowców z całego świata. Różnią się tylko tym, że są mniej szkodliwe, zarówno dla ludzi, jak i dla matki Ziemi. Ich filtry rozkładają się w zaledwie kilka dni, a z nasionek w nich umieszczonych wyrastają rośliny. Produkt o nazwie Karma Tips  jest testowany przez palaczy z całego świata: z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, USA, Brazylii itd., a facebookowy fanpage papierosów zalewają zdjęcia zafascynowanych użytkowników, którzy zaobserwowali wzrost roślin z niedopałków.

Kolejnym walorem produktu jest fakt, że nie jest on wykonywany przez maszyny w wielkich fabrykach, ale przez lokalną społeczność stanu Karnataka, leżącego na południu Indii. Hinduski tkają ręcznie worki, w których sprzedawane są papierosy, korzystając z bawełny, która rośnie na miejscu. Firma Veda i Chetany zatrudnia obecnie 20 kobiet, jednak w miarę rozwoju ta liczba z pewnością się powiększy.

 

Nawet barwnik, który używany jest do opisu opakowań, jest spożywczy i nietoksyczny. Papierosy od Veda i Chetany mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Sympatycy pomysłu doceniają jego błyskotliwość i innowacyjność. Wierzą, że dzięki szerokiemu rozpropagowaniu produktu, uda się choć trochę zmniejszyć ilość śmieci na ulicach. Krytycy uznają jednak, że podobne „innowacje” tylko zachęcają ludzi do palenia, które samo w sobie jest szkodliwe i złe.

A co wy o tym myślicie?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.me, facebook.com

Reply