Kampania Cyrk Bez Zwierząt uświadamia, jakim dramatem jest trzymanie dzikich stworzeń w niewoli. Prezentowane materiały wstrząsną Wami

Ludzie lubią spędzać czas na rozrywce, więc powstało wiele miejsc, które ją zapewniają, ale niestety niektóre z nich dostarczają zabawę kosztem zwierząt.

Niemal w każdym mieście co jakiś czas pojawia się cyrk. Rozkłada swój kolorowy namiot, kusi kuponami zniżkowymi na bilety i różnorodnym programem artystycznym. Zazwyczaj tłumnie przyciąga rodziny, bo dzieci bardzo chcą zobaczyć reklamowane atrakcje. Wizyta w cyrku to dobry plan na rodzinne wyjście, więc wiele osób zapomina, że na cyrkowej arenie obok akrobatycznych pokazów i klaunowskich wygłupów, rozgrywa się też dramat zwierząt.

animals-in-circuses-7

Zobaczenie z bliska dzikiego zwierzęcia to duża gratka dla każdego. Doskonale wiedzą o tym osoby z branży cyrkowej, dlatego tego typu miejsca bardzo chętnie nabywają zwierzęta. Lew skaczący przez obręcze, foka podbijająca piłki, słonie tańczące na dwóch kończynach czy niedźwiedzie przybijające łapę, wydają się standardem w większości cyrków. Choć takie pokazy są efektowne, to warto pamiętać, że są one okupione cierpieniem zwierząt, dlatego na całym świecie coraz prężniej działają stowarzyszenia postulujące wprowadzenie prawa zakazującego zatrudniania zwierząt w cyrkach.

Więcej o tym, jak zwierzęta są traktowane w cyrkach przeczytacie na kolejnych stronach, a także znajdziecie na nich materiały filmowe. 

animals-in-circuses-6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : cyrkbezzwierzat.pl, viva.org.pl, youtube.com, vimeo.com

Reply