Mądre, trafne i życiowe cytaty Katarzyny Nosowskiej. Uczą radości z życia i zdrowego egoizmu

Katarzyna Nosowska jest artystką znaną i lubianą.

To nie tylko piosenkarka i autorka tekstów, ale przede wszystkim osobowość medialna, z którą trzeba się liczyć. Na koncie ma 35 „Fryderyków”, z których 16 zdobyła z zespołem Hey. W 2013 r. została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Jej zachrypnięty głos sprawił zaś, że magazyn „Machina” uznał ją najlepszą wokalistką w Polsce.


Katarzyna Nosowska to jednak coś więcej niż wspaniały głos i ekscentryczna osobowość. Stoi za nią historia rodzinna, która kładła się cieniem na jej późniejszym życiu. Ojciec Katarzyny był marynarzem, który zmagał się z chorobą alkoholową. Być może to właśnie brak wzorca z jego strony odbił się na późniejszych doświadczeniach damsko-męskich artystki, która po latach wyznała, że była ofiarą przemocy. Przebaczała zdradę partnera i wiele wycierpiała, zanim zdecydowała się powiedzieć „STOP”. 

Dziś mówi otwarcie o swoich doświadczeniach, a celne spostrzeżenia na temat tego, z czym borykamy się w życiu zawarła w niezwykle mądrej książce „A ja żem jej powiedziała…”. Powieść trafiła na półki księgarń w maju ub. roku. Niech was nie zmyli niepozorny tytuł. To jedna z najmądrzejszych książek, które udało się nam przeczytać w ostatnim czasie. A nie było tego mało.

Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po tę pozycję, przedstawiamy kilka złotych myśli, z książki i nie tylko, które was do tego zachęcą. Warto zapisać te słowa i zapamiętać, pomagają odnaleźć drogę w życiu… nie tylko kobietom.

1. „Sens zdarzeń objawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To, co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości.”

2. „Bardzo chcę być do kogoś podobna. Bo bardzo boję się być jedyna w swoim rodzaju.”

3. „Do nieba nie idzie się za chodzenie w koszulce z fajnym hasłem, za wstążeczki, za gadanie…”

4. „Ludzie podczas kłótni tak naprawdę się nie słuchają. Przeciwnik mówi, a my w tym czasie w laboratorium umysłu konstruujemy argumentowy pocisk dum-dum. I odwrotnie. Nikt nie wygra. ”

5. „Kobiety, opatrzone etykietą „słaba płeć”, mogą eksperymentować z siłą, ale pod pobłażliwym okiem mężczyzny. Jeśli polegną, muszą przeprosić, odłożyć motykę na miejsce, a na słońce wystawić ciało w bikini i pranie.”

6. „Wiele problemów tego świata bierze się z przeświadczenia człowieka, że może nad wszystkim zapanować, albo wszystko zaplanować. ”

Więcej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply