Ma dopiero 4 lata, a przeczytała już ponad tysiąc książek! Swoją postawą chce motywować inne dzieci, by sięgały po książki

Czytelnictwo w wielu krajach kuleje, ludzie sięgają po szybkie rozrywki, a rzadziej po książki, ale na szczęście są jeszcze unikatowe przypadki.

Z roku na rok spada ilość czytelników książek. Niestety wielu sięga po łatwą rozrywkę i szybkie informacje, czyli spędza czas przed tv czy komputerem. A spotkanie z książką może wiele zmienić w życiu, patrząc na litery, można wszystko pozostawić wyobraźni i odbierać to we własny sposób. Spędzanie wolnego czasu na lekturze dotyczy mniejszości społeczeństwa, a szkoda.

 

 

Co ważne o warto uczyć obcowania z książką już od najmłodszych lat. Dzieci najłatwiej zarazić czytaniem, a książki, jakie powstają dla dzieci są bardzo kolorowe, pięknie wydane i pomagają dzieciom poznawać świat, słownictwo i radzić sobie z kłopotami. Wie o tym doskonale czteroletnia Daliyah Marie Arana, która przeczytała już ponad tysiąc książek! Jak to możliwe? Dowiesz się na kolejnej stronie.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply