Duchowny obrócił się 152 razy, aby pobłogosławić świątynię! Kiedy skończył wierni byli zdegustowani

Pewien buddyjski mistrz, chcąc nie chcąc, zyskał ostatnio ogromną popularność w mediach społecznościowych, dzięki swojemu wyjątkowemu sposobowi błogosławieństwa świątyni.

Jak donoszą źródła, Mistrz Huiyen został poproszony o pobłogosławienie świątyni znajdującej się w centralnej części okręgu Nantou na Tajwanie. Duchowny zaproszenie oczywiście przyjął i z impetem zabrał się do pracy. Nikt nie spodziewał się, że to wszystko tak fatalnie się zakończy.

Duchowny obrócił się 152 razy, aby pobłogosławić świątynię! Kiedy skończył wierni byli zdegustowani

Na poniższym wideo zobaczyć jak Huiyen wykonuje rytuał „oczyszczenia” w świątyni Longshan Shanjue. Zrobił to, obracając się 152 razy wokół własnej osi i opryskując wszystko wokół wodą z plastikowej butelki do picia. Kiedy woda się kończyła, rzucał butelkę na ziemię, a jego asystenci natychmiast podawali mu nową, aby ważny ceremoniał nie został w żaden sposób przerwany.

https://youtu.be/IVVeqI2s_eg

W końcu 153 zawirowanie spowodowało, że mnicha dopadły zawroty głowy i zwymiotował na rozścielony przed nim czerwony dywan. W wywiadzie duchowny powiedział, że błogosławił w ten sposób wzrost gospodarczy Tajwanu przez „wirowanie centralnego kompasu, kompasu między niebem a ziemią” i że uczynił to pod przewodnictwem Bodhisattwy. Zapytany o to, dlaczego zwymiotował na dywan, odpowiedział, że była to boska odpowiedź na błogosławieństwo. Później dodał, że wymiociny mogły być również spowodowane brakiem ruchu i snu.

Na internecie już nie brakuje prześmiewczych filmików, obrazujących to wzniosłe wydarzenie. Oto jeden z nich.

https://www.instagram.com/p/Bt5MvCoFKEK/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply