Dziwactwa geniuszy, o których wie niewiele osób, a są bardzo interesujące i niecodzienne

Osoby obdarzone wielkim intelektem czy talentem mają swoje dziwactwa, które nie raz potrafią zaskoczyć.

Historia pokazuje, że wielkie umysły mają tendencję do życia po swojemu. Nie przejmują się normami społecznymi, łamią tabu i robią to, co chcą, a nie to, co ktoś im każe. Co więcej, takie dziwactwa wielkim umysłom są wybaczane i nikt nie ma pretensji, że nie zachowują się tak jak wszyscy.

Nie raz wręcz się wymaga, by osoba znana, genialna, zwłaszcza artysta był zwariowany i miał niecodzienne hobby, czy też robił coś niezwykłego. To dla wielu jest wyznacznikiem ich wielkości. Pół biedy, jeśli dziwactwa są nieszkodliwe dla innych. Wielcy wynalazcy, umysły, które zmieniały znany im świat, miały swoje wariactwa i nawyki. Mamy dla was zbiór takich ciekawostek.

Dziwactwa i nawyki geniuszy, które są o tyle interesujące, co niecodzienne

Salvador Dali

Dali miał mrówkojada, z którym spacerował po ulicach miasta. Kiedyś udzielił wywiadu, siedząc na drzewie, w kostiumie nurka, stwierdził, że tak łatwiej mu się zagłębić w oceanie jego podświadomości. Dali miał wolę, by po jego grobie mogli chodzić ludzie, zatem został pochowany pod podłogą muzeum w Figueres.

Pablo Picasso

Artysta słynął nie tylko z obrazów, ale i z bogatego życia miłosnego. Otaczał się kobietami i za nic miał sobie wierność. W jego domu zawsze było pełno gołębi, choć nie cenił ich. Lubił dla zabawy strzelać z karabinu i zawsze mocno targował się o cenę swoich dzieł.

Andy Warhol

Kiedy miał 23 lata przefarbował włosy na siwy kolor, by z czasem nikt nie był w stanie powiedzieć, ile ma lat. Miał bardzo czuły węch i zawsze rozpoznawał zapachy. Zupę, którą umieścił na słynnej grafice, osobiście bardzo lubił, jadł ją całe życie i to prosto z puszki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply