Naukowcy wyliczyli, ile powinien trwać „zdrowy prysznic”. Miłośnikom relaksu pod strumieniem wody zrzedną miny

Nic tak nie koi nerwów po długim dniu, jak relaksacyjna kąpiel.

Olejki zapachowe i gęsta piana – to lekarstwo na stres. Posiadacze wanny doskonale wiedzą, że taka forma wypoczynku to prawdziwe zbawienie. Ci, którzy w mieszkaniu mają prysznice, muszą zadowolić się pobytem pod strumieniem wody. Obie formy mycia, a przy tym wypoczynku mają swoje plusy i minusy, nad którymi nie będziemy się zatrzymywać.

 

Dziś chcemy się z Wami podzielić zupełnie inną wiadomością, a ściślej mówiąc badaniami Amerykańskiej Akademii Dermatologii. Specjaliści ze Stanów Zjednoczonych wzięli pod lupę naszą higienę i sprawdzili, jak częste i długie prysznice wpływają na naszą skórę. Na podstawie setek przykładów obliczyli też, ile powinien trwać prysznic, by był zdrowy, nie wysuszał naszej skóry i jej nie niszczył.

 

Wytyczne naukowców nie ucieszą miłośników długich, gorących pryszniców. Badacze nie mają dla nich dobrych wiadomości, okazuje się bowiem, że zbyt intensywne prysznice pod mocnym strumieniem wody, na dłuższą metę mogą nam tylko zaszkodzić. Rewelacje dermatologów mogą też mocno zdziwić rodziców, którzy bardzo dbają o higienę swych maluchów. Dlaczego?  Co robią nie tak i przede wszystkim, jak długo powinniśmy przebywać pod prysznicem?

Na te pytania odpowiadamy na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.guru

Reply