Uważasz, że robienie prób uczuleniowych to strata czasu? Ta dziewczyna też tak myślała, ale życie brutalnie wyprowadziło ją z błędu!

Ostrożność często okazuje się zbyteczna, ale może też zaoszczędzić wielu problemów.

Odpowiedzialny człowiek zawsze powinien myśleć o konsekwencjach, jakie mogą mieć podejmowane przez niego działania. Oczywiście nie warto z góry zakładać czarnego scenariusza, że wszystko skończy się źle, ale dobrze jest skupić się na minimalizowaniu ryzyka.

Organizm każdego człowieka jest inny i w odmienny sposób reaguje na bodźce pochodzące z otoczenia. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na jedzenie i substancje mające kontakt ze skórą, gdyż reakcja na styczność z nimi, może być naprawdę różna.

Przed użyciem nowego kosmetyku zawsze trzeba zrobić próbę uczuleniową. Niestety zdecydowana większość kobiet lekceważy to zalecenie producentów. W większości przypadków brak owej próby nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji, ale od czasu do czasu dochodzi do tragedii…

Uczulić może wszystko, a konsekwencje kontaktu z alergenem mogą obejmować różne układy organizmu człowieka (np. doprowadzić do duszności, utraty widzenia). Kosmetyki najczęściej powodują różne nieprzyjemne reakcje skórne.

Pewna urocza dwudziestoparolatka postanowiła zaszaleć i ozdobić swoje dłonie tatuażem z henny. Pragnęła mieć ręce ozdobione tak, jak bohaterki bollywoodzkich filmów, ale szybko okazało się, że był to najgorszy pomysł w jej życiu, gdyż wystąpiła straszna reakcja uczuleniowa!

Co dokładnie uczuliło dziewczynę? Odpowiedź znajdziecie już na drugiej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : elitetrends.net

Reply