Żaden człowiek nie poradził sobie z tym zadaniem, aż w końcu…. Sprawdźcie, kto pokonał ludzi biorących udział w eksperymencie i wyciągnął fistaszka

Ludzie uważają, że są najinteligentniejszymi istotami na Ziemi.

Zdolność myślenia czyni z człowieka stworzenie o wyjątkowych możliwościach.Potwierdzeniem tego faktu jest jego dominacja na planecie, ponieważ żaden inny gatunek istot żywych, nie zdołał podporządkować sobie w tak dużym stopniu świata, który go otacza.

 

Ludzie na przestrzeni wieków rozwiązali niezliczoną ilość problemów, co było możliwe dzięki zdolności logicznego, ale też i abstrakcyjnego myślenia. Tysiące wynalazków stanowi niezbity dowód na to, że homo sapies potrafi doskonale organizować sobie rzeczywistość i ją ulepszać.

Niestety człowiek ma w sobie naturalną skłonność do komplikowania sytuacji. Zamiast myśleć w sposób prostu i klarowny, szuka nieistnych szczegółów, które zaciemniają mu obraz i nie pozwalają dotrzeć do rozwiązania.

 

Kiedy człowiek nie potrafi rozwiązać jakiegoś problemu, przyjmuje, że nie da się tego zrobić, bo któż by inny miałby znaleźć prawidłowe wyjście z sytuacji? Odpowiedź na to pytanie brzmi: zwierzęta.

Zwierzęta potrafią być bardzo sprytne, dlatego nie raz zawstydzają ludzi swym logicznym zachowaniem. Tak też było w trakcie pewnego eksperymentu, w ramach którego poproszono badane osoby o wyciągnięcie fistaszka z menzurki przymocowanej do blatu stołu. Nikomu to się nie udało, oprócz…. Zobaczcie sami.

Zanim zobaczycie końcówkę filmu, spróbujcie samodzielnie zastanowić się nad właściwym sposobem wyciągnięcia orzecha.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : pozitivno.me, youtube.com

Reply