Tylko 3% ludzi w czasie krótszym niż 5 sekund potrafi dostrzec konia na tym zdjęciu. A Tobie się uda?

Spostrzegawczość to bardzo przydatna cecha. Pozwala szybko orientować się w sytuacji, przez co nie przegapiamy ważnych okazji i wyprzedzamy innych. Zdolność szybkiego postrzegania można ćwiczyć, choć każdy ma do tego wrodzone predyspozycje. 

To czy jesteśmy wrażliwi na szczegóły i czy szybko potrafimy dostrzec detale w całości obrazu, sprawdzają różnego rodzaju testy i zdjęcia. Oczywiście ich wynik nie jest niepodważalnym wykładnikiem tego, jak jesteśmy bystrzy, ale pokazuje, jak bardzo mamy rozwinięte umiejętności analizowania obrazu, jaki do nas dociera.


horse-pas


Chyba każdemu zdarzyło się szukać masła w lodówce, choć leżało na półce tuż przed oczami i było doskonale widoczne. Czasem tak jest, że mózg nie zdąży przetworzyć tego do widzą oczy i wtedy mamy wrażenie, że czegoś nie ma, choć faktycznie spokojnie sobie leży.

Poniżej prezentujemy wam zdjęcie, które sprawdza umiejętność szybkiego spostrzegania. Aż 97% ludzi nie potrafi w ciągu pierwszych 5 sekund wskazać, gdzie stoi koń. Może wam się to uda… Gotowi?

3…

2…

1…

I zaczynamy szukanie!

horse1


Znaleźliście konia? Jeśli nie, to podpowiadamy gdzie jest i nie przejmujcie się porażką, bo w końcu rzadko komu to się udaje. Zmartwiła was słaby wynik poszukiwań konia? Zacznijcie ćwiczyć swoje oczy i mózg pod kątem szybkiej analizy obrazu, a w przyszłości na pewno pójdzie wam lepiej z tego typu zagadkami.

Koń stoi w oknie

horse2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : storypick.com

Reply