Oni spełnili marzenia z dzieciństwa, mimo że mało kto wierzył, że się im uda

W dzieciństwie nie było dla nas ograniczeń, zwykły karton był kosmiczną rakietą.

Marzenia z czasów, kiedy jest się dzieckiem są zawsze bogate. Każdy marzy o tym, co będzie robił, gdy dorośnie i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Wymarzona praca, zajęcie czy pasja wydaje się w zasięgu ręki. Tylko dorosnę, a zobaczycie! Jednak jak pokazują badania, tylko 6% ludzi na świecie inspiruje się w dorosłym życiu marzeniami z dzieciństwa.

Marzenia, by zostać tancerzem, aktorką, projektantką mody czy księżniczką okazują się z czasem nierealne. Z czasem ważniejsze jest utrzymanie się na rynku pracy, stabilne zatrudnienie czy kredyt na dom. Na szczęście są ludzie, którzy pokazują, że spełnianie marzeń jest możliwe i warte wysiłku. Mamy dla was przykłady takich właśnie osób, które nie porzuciły marzeń z dzieciństwa, ale je zrealizowały.

1. Jennifer Bricker

Kiedy urodziła się bez nóg, jej rodzice ją porzucili. Została adoptowana przez parę, która zawsze jej powtarzała, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jennifer od dziecka interesowała się gimnastyką i ćwiczeniami. Zawsze była aktywna i zaczęła wygrywać zawody dla juniorów. Co ciekawe jej wielką inspiracją była mistrzyni olimpijska w gimnastyce – Dominque Moceanu, która okazała się jej biologiczną siostrą! Teraz Jennifer występuje w konkursach akrobatycznych i gimnastycznych.

2. Malala Yousafzai

Dziewczynka od zawsze chciała się uczyć i zdobyć wykształcenie. Niestety talibski reżim zabronił uczyć się kobietom, Malala nie poddała się i działała na rzecz praw kobiet do nauki. Została przez to postrzelona, na szczęście udało się jej wrócić do zdrowia. Malala jest najmłodszą osobą uhonorowaną pokojową Nagrodą Nobla w 2014 roku. Dziewczyna się nie poddaje i robi wszystko, by kobiety miały takie same szanse na naukę, jak mężczyźni.

3. Alexander Misurkin

Kiedy był mały, zobaczył „Gwiezdne Wojny” i wiedział, że chce zostać astronautą i poznać kosmos. Już jako 12-letni chłopak przygotował plan działania, by spełnić marzenia. Zapisał się do aeroklubu, pilnie uczył. 7 lat później został pilotem, potem kadetem. Alexandrowi udało się 2 razy lecieć w kosmos, przebywał tam łącznie 334 dni, 11 godzin i 29 minut, był także w otwartej przestrzeni 4 razy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply