Niezwykłe umiejętności gołębi, które wstrząsnęły medycznym środowiskiem! To, co udowodnili naukowcy, jest nieprawdopodobne!

Gołębie przeważnie nie kojarzą się z niczym przyjemnym. Często to nieproszeni goście, którzy przesiadują na naszych balkonach i zanieczyszczają wszystko wokół. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetów w Iowa pozwalają na łaskawsze spojrzenie na te ptaki i docenienie ich nieprzeciętnych umiejętności.

Już wcześniej udowodniono, że posiadają doskonały wzrok i sprawny układ nerwowy. Potrafią rozpoznawać ludzkie twarze i litery alfabetu. Ostatnio okazało się, iż mają także inne przydatne talenty. Dowiedziono, że potrafią wykryć raka nawet z 99-procentową skutecznością! Analizują i rozpoznają tkanki, prawie tak samo dobrze, jak wykwalifikowani do tego celu specjaliści.

Badacze przeprowadzili eksperyment, podsuwając im tkanki gruczołu piersiowego. Jedne zawierały komórki rakowe, drugie były całkowicie zdrowe. Po 15 dniach ptaki nauczyły się odróżniać je bez problemu. Grupa 4 gołębi miała aż 99-procentową skuteczność w wykrywaniu raka piersi.

pixabay.com

cappodocia-722611_960_720

pixabay.com

1

en.wikipedia.org

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : portal.abczdrowie.pl

Reply