Największe gwiazdy Realu Madryt mówią „Dzień dobry” Piotrusiowi!

Piotruś Wróbel przyszedł na świat 23 lutego 2015 roku i wtedy nic nie wskazywało na to, że pierwsze miesiące jego życia będą usłane cierpieniem. Chłopiec był okazem zdrowia, jednak rodziców niepokoił lekki zez u malucha, początkowo bagatelizowany przez lekarzy. Kiedy w końcu trafili na specjalistę, który zbadał ich synka dokładnie, diagnoza była przerażająca: „SIATKÓWCZAK OBUOCZNY, MUSIMY ROZPOCZĄĆ CHEMIOTERAPIĘ…”

Leczenie kosztuje półtora miliona złotych i nie jest refundowane przez NFZ, stąd rodzice stanęli przed koniecznością zebrania funduszy samodzielnie.

Sebastian Wołosz

piotrus

Do akcji włączyły się przedszkolaki z Gryfina, które – ubrane w koszuli piłkarzy Realu Madryt – zwracają się o pomoc do piłkarzy klubu. I najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że dzieci otrzymały odpowiedź! Gwiazdy Realu Madryt przygotowały video, w którym pozdrawiają Piotrusia i apelują o pomoc dla niego.

https://www.youtube.com/watch?v=N662rIvKlB8Rodzice wraz z synkiem otrzymali też zaproszenie do Madrytu na mecz i spotkanie, jednak – mimo ogromnych chęci – nie skorzystają, gdyż taka podróż dla rocznego malucha może grozić pogorszeniem stanu zdrowia, a to zbyt niebezpieczne. Jednak gest jest naprawdę fantastyczny, bo dzięki niemu o chorobie chłopca i potrzebie pomocy mogą dowiedzieć się ludzie na całym świecie.

Niezwykłe video możecie obejrzeć poniżej. W opisie filmu na Youtubie Fundacji Rycerze i Księżniczki, która wzięła pod opiekę Piotrusia, możemy przeczytać:

„Proszę przekazać całej Polsce i całemu światu, że bardzo wspieramy Piotrusia w jego walce z Siatkówczakiem – dziecięcym nowotworem złośliwym oka. Bardzo zależy nam, abyście i wy wsparli go w każdy z możliwych sposobów! Piotruś potrzebuje 1 500 000 złotych, aby opłacić kosztowne leczenie w Nowym Jorku. W przeciwnym razie, nieobliczalność choroby, może doprowadzić do amputacji oczek! Prosimy was – każda najmniejsza kwota, to kroczek w kierunku zdrowego dzieciństwa! Pomóżmy Piotrusiowi!”

Jeżeli chcecie pomóc Piotrusiowi, więcej informacji znajdziecie tutaj: Oczy Piotrusia – kontra siatkówczak obuoczny.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply