3 dowody na to, że podróże w czasie są możliwe. Odkryto iPhone na obrazie z 1630 roku.

Firma Apple zdecydowanie zrewolucjonizowała komunikację, nadała jej nowy wymiar i sprawiła, że ludzie mają dostęp do informacji w różnej postaci, niemal w każdym miejscu na kuli ziemskiej. Dodatkowo ich produkty dostarczają rozrywkę i ułatwiają codzienne życie. 

Sposoby komunikacji zmieniają, zwłaszcza ze względu na rozwój techniki i powstawanie nowych kanałów umożliwiających przekazywanie informacji. Ogromną zmianę w porozumiewaniu się ludzi przyniosło wprowadzenie na rynek przez Steve’a Jobsa nowego urządzenia: iPhone’a. Było to w 2007 roku, ale prezes Apple, Tim Cook podejrzewa, że wynalazki koncernu były znane ludziom w latach 40′ i 50′ ubiegłego stulecia, a także XVII wieku. Skąd takie przypuszczenia?


apple-pas


1. Dowód pierwszy – obraz

Prezes elektronicznego giganta Tim Cook, podczas jednej ze swoich podróży do Amsterdamu zobaczył obraz namalowany przez Pieter’a de Hooch’a w 1670 roku. Dzieło przedstawia scenę z siedzącą przy oknie kobietą, której ktoś wręcza jakiś przedmiot. Według prezesa Apple ma być to ich telefon, co skomentował następująco:

Zawsze myślałem, że wiem kiedy iPhone został wymyślony, ale teraz nie jestem już tego taki pewien.

Co posłaniec wręcza kobiecie? 

apple-1


Mózg ma to do siebie, że podpowiada człowiekowi różne obrazy i skojarzenia, na postawie jego dotychczasowych doświadczeń i wiedzy. Nic więc dziwnego, iż wydaje nam się, że widzimy na obrazie telefon komórkowy z zarysem ekranu. Ale czy rzeczywiście tak jest? No cóż, płótno nosi tytuł Man Hands a Letter to a Woman in a Hall, czyli Mężczyzna wręczający kobiecie list w holu, także kontrowersyjny przedmiot to zapewne złożona kartka papieru.

Zastrzeżenia czy to iPhone może budzić np. sposób trzymania przedmiotu 

apple-2


2. Dowód drugi – nagranie z 1938 roku

Również jedno z czarno-białych nagrań z końca lat czterdziestych zwróciło uwagę pracowników firmy Apple i fanów jej produktów. Na filmie widać przechodzące kobiety, a jedna z nich zdaje się rozmawiać przez iPhone’a. Trzyma niewielki prostokątny, czarny przedmiot przy uchu i śmiejąc się rozmawia. Po chwili kończy wypowiedź i znanym nam gestem odsuwa telefon od twarzy.

Na drugiej stronie będziecie mogli oglądnąć to nagranie z 1938 roku i sami ocenić, co trzyma w ręku kobieta, a także zobaczycie film dowodzący, że laptopy Apple są znane od prawie 70 lat. 

apple-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : unexplained.co

Reply