11 sposobów, by rozstanie, by rozstanie było łatwiejsze i nie stało się zmorą ciągnącą się za tobą przez lata

Rozstanie nigdy nie jest łatwe, jednak można to zrobić kulturalnie i spokojnie, lub też doprowadzić do katastrofy, która będzie wracać w koszmarach.

Zdarza się, że ludzie widzą, że ich związek nie ma sensu, nie ma co ratować, ale trwają w tym związku, bo nie potrafią się zdecydować. Doprowadzają do kłótni, uciekają się do kłamstwa. Bo nie wiedzą, jak powiedzieć drugiej osobie, że nie chcą być razem, nie chcą z nią być. Nie każdy ma szansę przy pierwszym związku stwierdzić, że to jest na całe życie.

 

Jednak ważne jest, by rozstać się spokojnie i bez wzajemnego żalu. Ponieważ zakończony związek, jego przebieg i forma rozstania wpłynie na późniejsze relacje. Dlatego, kiedy czuje się, że czas się rozstać, lepiej zrobić to kulturalnie i spokojnie. Oczywiście ciężko będzie tego dokonać, gdy się kogoś złapie na zdradzie czy oszustwie… Jednak kiedy czujesz, że przyszedł czas na rozstanie, nie zapomnij o tych 11 radach.

 

1. Nie przeciągaj tej decyzji w nieskończoność

Kiedy wiesz, że czas się rozstać i z twojej strony nie ma już uczuć, czy chęci wspólnego życia, trzeba o tym porozmawiać. Nigdy nie będzie dobrej okazji do trudnej i przykrej rozmowy. Kiedy dajesz sprzeczne sygnały – chodzisz na randki, wspólne kolacje, a w duchu myślisz, jakby tu się rozstać, to te właśnie sprzeczne sygnały sprawią, że partner czy partnerka nie będą rozumieli powodów rozstania – przecież było dobrze.

 

2. Osobiście rozstań się z partnerem

To niewybaczalne, by w jakikolwiek inny sposób informować partnera czy partnerkę o rozstaniu. Nie można zrobić tego przez sms, wiadomość na portalu społecznościowym czy komentarz pod zdjęciem. Drugiej osobie należy się chociaż tyle szacunku, by dowiedziała się tego od ciebie osobiście, nie za pośrednictwem mediów społecznościowych czy znajomych. Uważasz się za na tyle dorosłą osobę, by mieć partnera czy partnerkę? Bądź dorosły, kiedy trzeba porozmawiać.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply