Nie mogła poradzić sobie z paskudnym kamieniem wokół kranu. Gdy raz wypróbowała ten sposób, stosuje go do dziś!

Kamienny osad, który gromadzi się m.in. na kranach i słuchawkach prysznicowych, wygląda bardzo nieestetycznie. Błyszczące powierzchnie stają się matowe i sprawiają wrażenie zaniedbanych. Osad to doskonałe miejsce do rozwoju bakterii i innych niepożądanych mikroorganizmów, które mogą przedostać się do wody pitnej.

Powstaje z tzw. twardej wody zawierającej wysokie stężenie wapnia i magnezu. Po wyschnięciu tworzy wapienny osad na wannie, kranie czy kabinie prysznicowej. Czasem powoduje kosztowne awarie i skraca żywotność wielu sprzętów AGD.


coal-sludgeSporo osób sądzi, że aby pozbyć się kamienia, trzeba kupić silnie żrące środki chemiczne. Oczywiście są one skuteczne, ale istnieje również pewien domowy sposób na uporanie się z tym problemem. Jest przy tym niedrogi i łatwy w przygotowaniu.

coal-sludge1


W misce z octem destylowanym namocz ściereczkę lub kawałek starej bawełnianej tkaniny. Upewnij się, że zlewozmywak jest całkowicie suchy. Następnie połóż szmatkę wokół powierzchni z kamieniem i lekko dociśnij. Pozostaw ją na godzinę.

coal-sludge0


Po upływie tego czasu sprawdź, czy ocet rozpuścił osad. Jeśli wciąż widać zacieki, namocz materiał jeszcze raz i ponownie przyłóż do powierzchni. Resztki kamienia usuń za pomocą szorstkiej gąbki lub szczoteczki.

Zlew będzie wyglądał jak nowy bez konieczności stosowania chemicznych środków!

coal-sludge3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : sun-gazing.com

Reply