Mężczyzna trąbi na starszą panią przechodzącą przez przejście dla pieszych. Jej reakcja jest przezabawna!

Kiedyś traktowano starszych ludzi z wielkim szacunkiem, dziś już niekoniecznie. Społeczeństwo nastawione jest na ludzi młodych, zdolnych, pełnych sił i nowych pomysłów. Starzy są nieporadni, chodzą o kulach lub jeżdżą na wózkach inwalidzkich.

Jest mnóstwo przeszkód, które stoją na drodze niepełnosprawnym i schorowanym. Mowa tu nie tylko o barierach architektonicznych (m.in. brak podjazdów do lokali, biur czy urzędów), ale również o braku współczucia i wyrozumiałości ze strony młodych. Trzeba pamiętać, że kiedyś wszyscy się zestarzejemy i będziemy oczekiwać pomocy i dobroduszności. Traktujmy więc starszych z szacunkiem, bądźmy dla nich uprzejmi i pomocni. Być może w przyszłości ktoś odwdzięczy się nam tym samym.

Zaistniałą sytuację przypadkiem nakręcił pewien nastolatek, który filmował popisy swoich kolegów na deskorolce. Dostrzegł zbliżającą się do jezdni staruszkę i usłyszał pisk zatrzymywanego się samochodu. Starsza pani zaczęła powoli przechodzić przez jezdnię, jednak kierowca był mocno zniecierpliwiony i sygnałem klaksonu dał jej do zrozumienia, że robi to za wolno. Zobaczcie, jak zareagowała na zachowanie mężczyzny :).

trabil-na-staruszke

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply