Kilka faktów o alkoholu, które musisz poznać przed weekendem

Istnieje wiele faktów i mitów o alkoholu.

Czasami trudno odróżnić prawdę od wyssanych z palca bredni.Rozpowiadane z ust do ust półprawdy urosły już do miana obiegowych legend. Postanowiliśmy oddzielić ziarna od plew. Przed tobą urodziny, wesele, czy chrzciny, a może po prostu spotkanie z dawno niewidzianymi znajomymi? Zanim sięgniesz po alkohol przeczytaj ten artykuł. Ta wiedza przyda się nie tylko szalonym imprezowiczom.

Nie każdy w końcu wie, że kac jest kobietą, a by go uniknąć trzeba uważać z winem…z wódką niekoniecznie.

Czy kawa faktycznie pomaga na kaca? Co z jego leczeniem ma wspólnego opuncja? Jakie są konsekwencje łączenia leków z tylenolem z alkoholem? Dlaczego kobiety powinny pić dużo mniej, niż mężczyźni? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na kolejnych stronach artykułu.

Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji zakrapianej imprezy lub uchronić przed nimi bliskich warto zajrzeć na następną stronę.

ong>1.Kac jest kobietą 

Niestety, jeśli chodzi o nieprzyjemne konsekwencje wypicia alkoholu nie ma równouprawnienia. Jeśli mężczyzna i kobieta wypiją tyle samo procentowych trunków, prawdopodobieństwo wystąpienia kaca jest dużo większe u kobiety. Jest to spowodowane tym,  że mężczyźni mają wyższy odsetek wody w organizmie, co pomaga rozcieńczyć alkohol, który piją. Do organizmów kobiet trafia więc relatywnie więcej czystego alkoholu. Panie miejcie się więc na baczności. 

2. Unikaj napojów dietetycznych

Napoje dietetyczne mogą pomóc, jeśli liczysz kalorie, ale nie, jeśli chcesz uniknąć kaca. Badania pokazują, że to owoce, soki owocowe lub inne napoje słodzone mogą znacznie ograniczyć nieprzyjemne konsekwencje wypicia alkoholu.

3. Kawa nic tu nie da

Duża ilość kawy prowadzi do jeszcze większego odwodnienia i może sprawić, że kac będzie jeszcze gorszy. Znacznie lepiej od małej czarnej sprawdzi się zwykła woda i napoje sportowe, które nawodnią organizm i pomogą uzupełnić utracone elektrolity.

Chcesz jeszcze więcej ciekawostek na temat alkoholu? Zerknij na następną stronę. 

ong>4. Zioła się nie sprawdzają

Jeśli już mamy kaca nie powinniśmy szukać remedium pośród ziołowych suplementów.  Brytyjscy naukowcy przeanalizowali badania nad najpopularniejszymi tabletkami na kaca, zawierającymi wyciąg z drożdży i karczocha. Nie znaleźli żadnych istotnych dowodów na to, że działają. Inny brytyjski zespół zbadał suplement z wyciągiem z opuncji. Udowodniono, że zażycie leku pozwoli zmniejszyć nudności, nie poradzi sobie jednak z bólem głowy. Jedyny lek na kaca to czas.

5. Zdrowy sen po alkoholu? Nie ma szans

Co prawda alkohol poprawia zasypianie, jednak jego wpływ na jakość snu jest bardzo negatywny. Po jego wypiciu znacznie skracają się wszystkie fazy snu, co sprawia, że organizm nie wypoczywa dobrze. Prowadzi to do zmęczenia i senności.

6. Nie kolejność, a ilość ma znaczenie

Tylko ilość alkoholu, który wypijesz decyduje o tym, czy czeka cię kac. Nie ma znaczenia kolejność wypitych trunków, czy magiczna zasada, by ich “nie mieszać”. Zdrowe podejście i samokontrola, to jedyne zasady, których musisz przestrzegać.

Po kolejne fakty i mity na polu alkoholu sięgnij na następną stronę. 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply