Klątwa trzech chińskich tortur dowodzi, że mieszkańcy Państwa Środka są mistrzami bolesnej zemsty

Cywilizacja Chin jest bardzo stara, więc jej bogactwo wewnętrzne jest ogromne. Chińczycy to naród ciekawy, ceniący sobie honorowe zachowanie, ciężką pracę i spokojne podejście do problemów. 

Chińczycy na przestrzeni wieków dokonali wielu przełomowych odkryć i są autorami mnóstwa cennych zasad, prawd czy przysłów, które dziś zna cały świat. Stare chińskie mądrości odnoszą się do wszystkich aspektów życia ludzkiego, w tym do problemu zemsty.

O zemście opowiada między innymi pewna opowieść o starym Chińczyku, jego córce, młodym mężczyźnie i trzech klątwach, która jest przykładem na to, że Chińczykom zemsta najlepiej smakuje na zimno.


three-chinese-curse-mini-p


Pewien młody mężczyzna wędrował przez Chiny korzystając z gościnności mieszkańców tego egzotycznego kraju. Pewnego razu dotarł pod domu starego Chińczyka i poprosił go o nocleg. Ten zgodził się i zaprosił go do środka.

Dom w chińskiej wiosce wydał się piechurowi idealny na nocleg

three-chinese-curse-6


Przy kolacji gospodarz powiedział:

Możesz zostać w moim domu pod jednym warunkiem: nie zbliżysz się do mojej córki, a tym bardziej nie możesz dotknąć jej włosów. Jeśli to zrobisz, dotkną Cię trzy chińskie tortury.

Prośba nie wydawała się trudna do spełnienia, więc wędrowiec przystał na zasady starego Chińczyka. Niestety nie wiedział, że jego córka jest bardzo piękna.

Stary Chińczyk jako pan domu postawił swojemu gościowi pewne zasady i uczciwie ostrzegł przed konsekwencjami ich nieprzestrzegania

Jak skończy się ta opowieść? Tego dowiecie się z kolejnej strony. 

three-chinese-curse-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : topibuzz.com

Reply