Rolnik wsadził do ziemi kilka kolorowych nasion kukurydzy. To, co wyrosło, oszołomiło nie tylko jego, ale również cały świat!

W internecie można zobaczyć różne podejrzane i jednocześnie zachwycające obrazy. Kolorowe cytryny, niebieskie arbuzy czy zwierzęta wyglądające jak z innej planety. Czasem internauci dają się zwieść i wierzą, że takie cuda faktycznie są możliwe, jednak większość z nich to po prostu dzieło Photoshopa.

Zapewniamy, że poniższe warzywo istnieje naprawdę i nie jest to dzieło grafika, tylko zdeterminowanego hodowcy z Oklahomy — Carla Barnesa. Nie ma też nic wspólnego z modyfikacją genetyczną. To wynik naturalnych metod krzyżowania.


glass-gem


Ta niesamowita kukurydza ma wielobarwne opalizujące nasiona i nosi nazwę Glass Gem („Szklany Klejnot”). Jej transparentne nasiona mienią się niemal we wszystkich kolorach tęczy.Jak doszło do jej powstania?

Któregoś dnia Carl Barnes zauważył, że w niektórych kolbach kukurydzy uprawianej na jego polu zaważyć można dziwne zabarwienie ziaren. Postanowił lepiej się im przyjrzeć, iż zaczął kolekcjonować te najbardziej atrakcyjne. Spędził nad nimi wiele lat, zanim odkrył, że odpowiada za to pewna mutacja. Wyselekcjonował tylko najbardziej nadzwyczajne ziarna i zaczął je z powodzeniem rozmnażać.

glass-gem1


Niezwykłą kolekcją ziarenek obdarował swojego znajomego — Grega Schoena. Ten jednak nie miał pojęcia, jak cenny skarb otrzymał i ile faktycznie są warte. Przekazał je właścicielowi niewielkiej firmy z nasionami. Gdy mężczyzna włożył nasiona do ziemi, był totalnie oszołomiony tym, co zobaczył. Natychmiast zaczął ją rozmnażać na większą skalę i wprowadzać do sprzedaży.

Przejdź na drugą stronę, by dowiedzieć się więcej. 

glass-gem4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : exolas.com

Reply