14 zdań, które dla kobiety są o wiele większym komplementem niż słowa „Jesteś piękna”. Sprawdźcie, za co panie chcą być cenione

Ludzie z natury lubią być chwaleni i komplementowani.

Człowieka można docenić na wiele sposobów, między innym serdecznym i życzliwym słowem. Głoszenie o kimś pochlebnych opinii jest dobrym sposobem, by okazać mu swój podziw i uznanie, ale także by zyskać jego przychylność, dlatego komplementy to potężna broń, mogąca istotnie kształtować międzyludzkie relacje.

Choć słuchanie komplementów cieszy chyba wszystkich, to szczególnie lubują się w nich panie. Kobiety przywiązują dużą wagę do słów i wyrażania uczuć, dlatego oczekują, że mężczyźni będą je podziwiać miłym słowem, co będzie dowodem ich emocjonalnego zaangażowania w relację.

Powszechnie uważa się, że kobiety chcą słuchać komplementów o swojej urodzie, ale to nie prawda. Panie o wiele bardziej cenią sobie komplementy dotyczące ich charakteru i wnętrza, ponieważ zdają sobie sprawę z przemijalności urody i chcą być przede wszystkim cenione za to, jakimi są ludźmi.

Mężczyznom często trudno domyślić się, czego oczekuje kobieta i za co chce być najbardziej ceniona. Podpowiadamy więc, jakie komplementy według kobiet są dla nich najcenniejsze i sprawiają im najwięcej przyjemność. Warto zwrócić uwagę, że komplementem nie musi być tylko pochwalne zdanie, ale może nim także być zainteresowanie wyrażające się chęci rozmowy.

1. Jesteś mądra

Komplement dotyczący zdolności intelektualnych zawsze będzie w cenie. Kobiety chcą być cenione za osiągnięcia swojego umysłu i ogólną inteligencję, ponieważ przez wiele wieków widziano w nich tylko ozdobę mężczyzny, a taka rola stanowczo im nie odpowiada.

Więcej komplementów znajdziecie na kolejnych stronach tego artykułu.  

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply