Stare drewniane mosty i kładki to śmiertelne zagrożenie dla koni. Zobaczcie źrebaka, który utknął na jednej z takich przepraw

Na całym świecie znajdują się tysiące drewnianych kładek, rozciągniętych nad rzekami i strumieniami w dość odludnych miejscach. Zazwyczaj przepraw tych nikt latami nie remontuje, więc stan ich nawierzchni bywa fatalny, co stanowi zagrożenie dla przechodzących tamtędy zwierząt. 

Nie każdy ma odwagę ratować zwierzę w potrzebie, zwłaszcza, gdy dramat rozgrywa się na oczach jego zdenerwowanej matki, która może źle odczytać intencję ludzi, chcących pomóc jej potomstwu. Warto jednak przełamać strach i pomóc zwierzakowi, co przyniesie dużą radość i satysfakcję, o czym przekonał się pewien mężczyzna.


kon-pas


Podczas spaceru mężczyzna zauważył na moście brązową klacz. Początkowo myślał, że koń nie idzie, bo przygląda się z zaciekawieniem czemuś białemu, leżącemu na deskach przeprawy. Gdy podszedł bliżej, zorientował się, że na moście nie leży żadna rzecz, ale śliczny biały źrebak, który utknął w dziurze między spróchniałymi deskami i częściowo zwisał nad rzeką!

Mały koń bardzo niefortunnie wpadł między deski

kon-1


Klacz była bezradna w tej sytuacji, a jedyną skuteczną pomoc mógł zaoferować człowiek. Mężczyzna podszedł więc do zwierząt, ale bardzo ostrożnie, by nie zdenerwować matki. Na szczęście ta była spokojna, gdy przechodzień pomagał źrebakowi wydostać się na powierzchnię mostu. Szybko jednak okazało się, że mały konik nie pokona mostku sam, ponieważ spróchniałe i połamane deski sprawiały, że co krok z powrotem się zapadał.

Źrebaka z opresji uratował przypadkowy mężczyzna

kon-3


Widząc, że źrebak nie da sobie sam rady, mężczyzna wziął go po prostu pod pachę i przeniósł na brzeg. Klacz spokojnie ruszyła za nimi, wdzięczna za okazaną pomoc. Historia ta jest przestrogą, by pamiętać o tym, że to, co człowiek ominie bez problemu, dla zwierzęcia może stać się śmiertelną pułapką.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply