Nigdy nie jest za późno na niesienie pomocy! Poznajcie historię 75 zaniedbanych koni, które dostały drugą szansę

Opieka nad zwierzętami to bardzo odpowiedzialne zadanie, wymagające empatii i poświęcenia. Nie wszyscy potrafią mu podołać lub nie chcą. W sytuacji, gdy człowiek zaniedbuje zwierzęta, muszą wkroczyć odpowiednie służby, zanim będzie za późno…

Czasem nieodpowiedzialność człowieka jest przerażająca, o czym mogli przekonać się pracownicy Hooved Animal Rescue & Protection Society (HARPS), organizacji działającej w mieście Barrington, w stanie Illinois, zajmującej się ratowaniem zwierząt, w szczególności koni. Podczas wykonywania swych obowiązków odkryli posesję, na której znajdowało się aż 75 koni. Niestety stan zwierząt był fatalny, ponieważ przebywały w bardzo złych warunkach i od dłuższego czasu były pozbawione opieki weterynarza.


Brak zapewnienia odpowiedniej opieki zwierzęciu, to znęcanie się nad nim.

kon-1


Znalezione konie były w różnych stadiach niedożywienia, a wręcz przymierały głodem. Część z nich żyła stłoczona w boksach, zaś pozostałe przebywały na padoku, pozbawione jakiegokolwiek schronienia. Zwierzęta od miesięcy nie były czyszczone i musiały żyć we własnych odchodach. Stan, do jakiego doprowadzili właściciele koni, kwalifikował je do uśpienia, jednak pracownicy HARPS postanowili się nie poddawać i zawalczyć o życie i przyszłość tych zwierząt.

Szybko zabrano konie z katastrofalnych warunków i rozpoczęto niezbędne leczenie.

kon-2


Pierwszym zadaniem było odżywienie i wyleczenie koni. Oczywiście nie zapomniano również o psychice zwierząt, ponieważ większość z nich była bardzo wystraszona, niespokojna i bała się ponownie zaufać człowiekowi. Jednocześnie starano się znaleźć im domy, żeby miały gdzie wrócić, gdy skończą rekonwalescencję. Wszyscy pracownicy i wolontariusze organizacji dołożyli wszelkich starań, by jak najwięcej ludzi dowiedziało się o losie tych koni. Co ciekawe, w ośrodku odkryto, że część z uratowanych ogierów to konie wystawowe i konkursowe, które niegdyś odnosiły sukcesy, co pozytywnie przyczyniło się do nagłośnienia całej sprawy.

Posiadanie konia to zobowiązanie na wiele lat, nie tylko na czas, gdy odnosi sukcesy i przynosi dochody.

kon-3


Na szczęście hodowców koni o dobrych sercach nie zabrakło i wszystkie 75 zwierząt znalazło nowych właścicieli. Jak mówi, założyciel i zarządca HARPS:  To było niczym cud, ponieważ w czasie krótszym niż dwa miesiące, udało nam się znaleźć wspaniałe, kochające domy dla tych koni. Historia zakończyła się szczęśliwie dzięki wielkiemu zaangażowaniu miłośników zwierząt, który nie poddali się nawet w beznadziejnej sytuacji.  Poniżej możecie zobaczyć wzruszający film, pokazujący jak koniom udało się naleźć nowe rodziny i zacząć życie od początku.

Dzięki ludziom o dobrym sercu, koniom udało się przeżyć i odnaleźć nowych właścicieli.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply