Przerabiają konie na jednorożce, by zadowolić dzieci! Ludzie są oburzeni, jednak czy słusznie?

Jednorożce od zawsze fascynowały ludzi, a najbardziej dzieci, choć były tylko zwykłą legendą.

W ostatnim czasie maluchy mają obsesję na punkcie tych mistycznych stworzeń. Uwielbiają się za nie przebierać, organizować urodzony z motywem jednorożca czy kupować przeróżne zabawki i gadżety przedstawiające konia z rogiem. Nie wszyscy wiedzą, że w chrześcijaństwie jednorożec jest symbolem Jezusa Chrystusa a konkretnie jedności Chrystusa z Bogiem Ojcem.

Jest uosobieniem życia zakonnego, postu, dziewictwa, siły, czystości, zbawienia, krzyża oraz śmierci. Dziś jednorożec kojarzy się z dziećmi, beztroską zabawą a niektórym nawet ze środowiskiem LGBT (ze względu na tęczowe kolory na jego grzywie). Do końca nie wiadomo skąd w ówczesnych czasach wzięła się moda na te mistyczne stworzenia, ale pewne jest, że kochają je dzieci, dorosłe kobiety, gwiazdy pop, bywalcy muzycznych festiwali czy miłośnicy przebieranek. Unicorn Land postanowił wykorzystać ten modny trend.

Firma zamieniła dorosłe konie oraz kucyki w jednorożce. Wszystkie okazy są białe, mają tęczowe grzywy i fantazyjne rogi. Małe dziewczynki dosłownie za nimi szaleją! Jednorożce można wynająć na urodziny lub na inną imprezę. Przejażdżka nimi kosztuje od 37 do 129 funtów. Chętnych nie brakuje, jednak nie wszyscy korzystnie patrzą na ten dochodowy biznes. Niektórzy twierdzą, że konie są wykorzystywane i źle traktowane. Nie powinny być też farbowane, ponieważ nie są zabawkami, lecz żywymi stworzeniami.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply