Zabiła młodą matkę trójki dzieci! Dlaczego? Bo jechała pijana z pieskiem na kolanach!

Kiedy słyszy się o takich wypadkach, spowodowanych ludzką głupotą, człowiek zastanawia się, co dzieje się z tym światem.

Wypadki, stłuczki i kolizje zdarzają się na ulicach bardzo często. Wystarczy chwila nieuwagi, brawura czy zwykły brak myślenia, by konsekwencje były opłakane. Nie tylko można doprowadzić brakiem myślenia do strat materialnych, ale przede wszystkim do utraty zdrowia czy życia. Czasami sekundy, zbyt duża prędkość, złe wejście w zakręt sprawia, że zmienia się całe życie.

Niestety, nie tylko warunki atmosferyczne, czy kłopoty ze skupieniem sprawiają, że dochodzi do wypadków. Są ludzie, którzy nie tylko nic sobie nie robią z zakazów policji, ale też ze zdrowego rozsądku i siadają za kierownicą pod wpływem alkoholu albo narkotyków. Narażają tym samym nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także i innych, niewinnych osób.

Nawet po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu komórki nerwowe spowalniają, zwłaszcza te odpowiedzialne za logiczne myślenie. Człowiek rozluźnia się, staje się mniej ostrożny, skłonny do ryzyka. Spada przy tym koordynacja i równowaga. Pijana osoba za kierownicą nie jest w stanie omijać przeszkód, reagować na to, co dzieje się wokoło. Mimo to są ludzie, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicą auta!

Naomi Oxley okazała się osobą pozbawioną wyobraźni w takim stopniu, że nie tylko wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu, ale pozwoliła biegać po aucie swojemu psu. Mały sith tzu chciał wejść pani na kolana, a ona zajęta psem, nie zatrzymała się i z impetem wjechała w 5-osobową rodzinę. Niestety doszło do tragedii.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thesun.co.uk

Reply