7 prostych pomysłów na utrzymanie porządku w domowych szafkach i szufladach

Większość osób lubi żyć w czystym domu i przywiązuje wagę do jego estetyki, ale kłopotem w realizacji marzeń o perfekcyjnym domu jest zazwyczaj brak siły i chęci do ciągłego sprzątania. W związku z tym należy sobie tak zorganizować domową przestrzeń, by zminimalizować ryzyko powstania bałaganu. 

Dobrze podzielona przestrzeń w domu sprawi, że będziecie rzadziej sprzątać, ponieważ na co dzień łatwiej będzie wam utrzymać porządek. Czasem wystarczy niewielka zmiana i jedno popołudnie pracy, by na stałe rozwiązać problem bałaganu w konkretnych szafkach i szufladach. Pamiętajcie, że odkładając rzeczy na przydzielone im miejsca zaoszczędzacie czas, jaki później musielibyście poświecić na sprzątanie, więc warto zadbać o odpowiednią organizację przestrzeni użytkowej domu.


rady-pas


1. Poukładana bieliźniarka

Denerwuje cię wyciąganie pościeli czy ręczników z całego stosu, który zawsze się rozwala? Dobrym sposobem na uniknięcie tego irytującego problemu jest zorganizowanie miejsca w szafce za pomocą plastikowych czy sylikonowych koszyków z dziurkami.

cart2


2. Idealna szuflada

Bałagan w szufladach robi się bardzo często, ponieważ wrzucone tam rzeczy szybko się mieszają. Aby uniknąć rozgardiaszu podziel przestrzeń szuflady plastikowymi koszyczkami. Kup ich różne rodzaje, kształty i wielkości, by lepiej zorganizować miejsce i pookładać bibeloty.

cart4


3. Kłopotliwe pluszaki

Każdy kto ma małe dziecko wie, że będzie ono roznosiło zabawki po całym domu. Jeśli pluszaki zaczynają przysłaniać wam świat, umieśćcie w każdym pokoju ozdobne pudła, do których szybko będzie można wrzucić walające się zabawki.

cart6


4. Zorganizowana kuchnia

W kuchni jest wiele niewymiarowych przedmiotów, które nie wiadomo jak ułożyć w szafkach. Dla tych bardziej płaskich typu deski do krojenia czy blachy do pieczenia, możecie zbudować szafkę z funkcjonalnymi przegródkami. Wystarczy wykonać półkę z rowkami i separatory z cienkiej dykty, a później okleić wszystko odpowiednią okleiną meblową.

Kolejne pomysły znajdziecie na kolejnej stronie. 

cart11

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply