NASA opublikowała listę 18 roślin, które skutecznie oczyszczają powietrze ze szkodliwych związków. Sprawdź, czy masz te gatunki w domu!

Człowiek oddycha bezustannie, a jakość wdychanego powietrza ma ogromny wpływ na jego zdrowie.

Powietrza nie widać, więc bardzo łatwo zapomnieć, że może być niebezpieczne. Zanieczyszczenia, toksyczne opary czy spaliny unoszą się w przestrzeni miast, a człowiek nieświadomie je wdycha, co później negatywnie odbija się na jego zdrowiu. Co gorsza, takie trujące powietrze wdziera się do mieszkań i systematycznie pogarsza samopoczucie domowników.

Żyjąc w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku, warto dbać o to, by dom był oazą czystego i zdrowego powietrza. Sposobem na osiągnięcie tego może być hodowla niektórych roślin, gdyż pewne doniczkowe kwiaty doskonale filtrują powietrze z niebezpiecznych dla zdrowia substancji, takich jak: benzen, formaldehyd, trichloroetylen, ksylen czy amoniak.

Badania dotyczące roli roślin w oczyszczaniu powietrza prowadziła agencja kosmiczna NASA i Dr BC Wolverton. Otrzymane przez nich wyniki są aktualne od 27 lat, co dowodzi słuszności wysnutych wniosków.

NASA rekomenduje 18 roślin jako skuteczne filtry domowego powietrza. Koniecznie odwiedźcie kolejne strony tego artykułu i sprawdźcie, czy macie je w domu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, lovethegarden.com, wikipedia.org

Reply