10 odkryć naukowych, które mają duże znaczenie dla naszego zdrowia. Nr 6 naprawdę mnie zaskoczył!

Nauka pędzi na przód, a ilość odkryć, które codziennie są publikowane, jest zdumiewająca.

Naukowcy pracują na wielu polach badań, by dowiedzieć się czegoś o naszej przeszłości i przyszłości. Większość badań nie jest przez zwyczajnego człowieka śledzona, a tylko wiekopomne odkrycia, które stanowią przełom lub całkowite odwrócenie dotychczasowego stanu wiedzy są szeroko komentowane przez opinię publiczną.

Wiedza na temat zdrowia, tego, co nam służy i co sprawia, że chorujemy i  podupadamy na zdrowiu, jest ważna. Jak pokazuje historia, coś, co jest uważane za dobre, szybko może okazać się szkodliwe. Dlatego warto z ostrożnością podchodzić do wszelkich nowinek, ale ich nie skreślać. Zadbanie o własne zdrowie owocuje – człowiek dłużej jest sprawny i niezależny. Wiele zależy od sposobu życia i przyzwyczajeń.

10 odkryć naukowych dotyczących zdrowia

1. Starzenie mózgu rozpoczyna się po 25 roku życia

Naukowcy z uniwersytetu w Gdańsku i Lancaster wspólnie pracowali nad pulsacją płynu mózgowo-rdzeniowego. Dzięki ich pracy odkryli, że po 25 roku życia częstotliwość pulsacji się zmniejsza, a co za tym gorzej pracuje. Wcześniej sądzono, że starzenie mózgu zaczyna się koło 40 roku życia. Niestety starzejemy się szybciej, niżbyśmy tego chcieli.

Przejdź na kolejne strony i odkryj sekret długowieczności.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply