Wiesz, do czego służą dwa małe wybrzuszenia na klawiszach F i J? To bardzo przydatne rozwiązanie, o którym mało kto wie!

Jeśli masz klawiaturę lub laptop kupiony po 2002 roku, znajdziesz na klawiszach F i J niewielkie wybrzuszenia w formie poziomych kreseczek. Przyznaj, że nigdy nie zastanawiałeś się, po co się tam znajdują? Pełnią bardzo przydatną funkcję, z której korzysta niewiele osób.

Zostały wymyślone przez June E. Botich do ułatwienia pisania bezwzrokowego. Jak dobrze wiemy, w dzisiejszych czasach jest sporo zawodów, które wymają szybkiego notowania. Opatentowano zatem sposób ułatwiający tę czynność. Poziome kreseczki służą do nawigowania palców, umożliwiając wybieranie liter bez patrzenia na klawiaturę.

1Aby pisać szybko i bez podglądania trzeba oczywiście sporo ćwiczyć. Ważny jest również sposób ułożenia palców. Jeśli chcesz być mistrzem klawiatury, zerknij na poniższy schemat, który podpowie ci jak szybko wybierać klawisze. Kolory palców odpowiadają kwadracikom z literami. Jak widać każdy z nich ma ściśle określony zakres przycisków.

pl.wikipedia.org

99Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza! Wykorzystaj ten drobny szczegół, naprawdę potrafi pomóc!

Podziel się tą informacją ze znajomymi na Facebooku! 

pl.wikipedia.org

77

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : arab-eng.org

Reply