Krwiożercze ptaki, które bez trudu pozbawiłyby Cię życia, jeśli tylko dałbyś im ku temu okazję

Alfred Hitchcock nie minął się bardzo z prawdą w swoim dreszczowcu „Ptaki” z 1963 roku. Istnieją bowiem krwiożercze skrzydlate potwory, które są w stanie – jeżeli człowiek nie będzie zbyt rozważny – uczynić z niego danie dnia.

Nie wierzysz? Zobacz poniższą listę przerażających ptaszków, a zmienisz zdanie.


#1. Marabut afrykański

krwiozercze-ptaki1

 

Ten ptak to bliski krewny naszego bociana. Osiąga 5 stóp wzrostu, a jego skrzydła mogą mieć nawet 10 stóp rozpiętości. Często zdarza się, że zabija dzieci, które nieostrożni rodzice spuszczą z oka, przez co maluchy podchodzą zbyt blisko. Nazywany jest grabarzem w świecie ptaków, m.in. ze względu na upiorny wygląd. Wcale nas to nie dziwi…


#2. Wojownik wspaniały.

krwiozercze-ptaki2

 

To ptak z rodziny jastrzębiowatych, osiągający do 90 cm długości ciała, o rozpiętości skrzydeł do 2 m.  Żyje we wschodniej Afryce i często poluje na duże małpy i – jeżeli ma ku temu okazję – dzieci. Możecie wierzyć lub nie, ale zdarza się, że przedstawiciele tego gatunku zabijają nawet antylopy.


#3. Mały miodowód.

krwiozercze-ptaki3

To dość makabryczne. Ten pisklak wykluł się nieco wcześniej niż jego bracia i siostry. Już od dziecka wyposażony jest w ostry jak brzytwa dziób, z którego wykorzystaniem nie będzie czekał do momentu, aż dorośnie. Przyda się już niedługo. Mały, ale najsilniejszy z lęgu miodowód zjada bowiem swoje rodzeństwo… Brutalne, ale dzieje się naprawdę…


#4. Perlica sępia.

krwiozercze-ptaki4

 

To bardzo agresywny ptak, zazwyczaj polujący w grupach. Jest wyposażony w silny, ostry dziób, idealny do chwytania i zabijania małych ssaków. Już z samego wyglądu jest naprawdę przerażający!


#5. Wężówka.

krwiozercze-ptaki5

Zwane także jako wężowe ptaki, te zwierzęta naprawdę budzą grozę. Często wynurzają się z wody, skąd wystaje jedynie skrawek ich dzioba. To prawdziwi mistrzowie kamuflażu i nurkowania, dlatego nigdy nie masz pewności, że nie będziesz ich kolejną ofiarą.


#6. Ptak-wampir (Geospiza difficilis septentrionalis).

krwiozercze-ptaki7

Ten ptak to prawdziwy wampir. Lubi pić krew większych od siebie zwierząt, z których czyni swoich żywicieli, wracając do nich często ze względu na swój szybki metabolizm.


#7. Petrelec olbrzymi.

krwiozercze-ptaki8

To dużych rozmiarów ptak morski, żywiący się przede wszytkim padliną. Jest bardzo żarłoczny – je nawet gnijące resztki fok, ale nie gardzi też żywymi organizmami, m.in. żywymi pisklętami pingwinów.


#8. Pelikan różowy.

krwiozercze-ptaki9

 

Ten ptak zjada ogromne ryby i sporych rozmiarów… w całości. Uwieczniono moment, kiedy w londyńskim parku chwyta w swój ogromny dziób gołębia i połyka go… żywego.


#9. Dzierzba czarnoczelna.

krwiozercze-ptaki10

Ten małych rozmiarów ptak, osiągający maksymalnie 20 cm długości, to drapieżnik, żywiący się wyłącznie pokarmem zwierzęcym. Poluje dwojako – albo z zasadzki, albo w locie, a potem nabija upolowane ofiary na ciernie lub kolce.


#10. Marabut indyjski.

krwiozercze-ptaki11

Podobnie jak marabut afrykański, także ten ptak często pojawia się na ulicach, gdzie żeruje m.in. na wysypiskach śmieci. Żywi się  nie tylko padliną, ale także… ludzkimi i psimi odchodami…

Źródło

Jeżeli zaciekawił Cię ten post, podziel się nim ze znajomymi :)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply