Kto nie chciałby zostać iluzjonistą? Byli tacy, którzy marzenia przekuli w czyny. Ci ludzie zadrwili z praw fizyki, a może tylko oszukali nasze oczy?

Odpowiednia perspektywa może naprawdę wiele zdziałać.

Przekonaliśmy się o tym, patrząc na te zdjęcia. Ujęci na fotografiach ludzie w okrutny sposób zadrwili sobie z praw fizyki. Udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych, a nasz świat jest pełen niespodzianek. Orły rozdrapujące chmury, granie słońcem w piłkę, ludzie mikroskopijnych, lub olbrzymich rozmiarów — to od dziś nic nadzwyczajnego.

Wystarczy trochę wyobraźni i aparat fotograficzny i  już możemy w niebanalny sposób zatrzymać czas, na fotografii, której potem niejeden nam pozazdrości. Album wypełnionymi takimi zdjęciami na pewno nie obrośnie kurzem. Jeśli pokażemy go po latach dzieciom, czy wnukom, na pewno nie pomyślą, że byliśmy nudni i nijacy!

Zobaczcie najciekawsze fotograficzne inspiracje, zajrzyjcie do naszej galerii. Te zdjęcia was nie zawiodą! Są niezwykłe i niepowtarzalne!

optyczne są mega ciekawe. By je wykonać, nie potrzebujemy programów graficznych, czy specjalistycznego sprzętu. Wystarczy zwykła cyfrówka i trochę wyobraźni i już powstają takie majstersztyki. Najciekawsze z przedstawionych iluzji, to te, które stworzyła sama natura. Nie była tutaj potrzebna interwencja człowieka, no może, oprócz fotografa, który musiał te niezwykłe sceny uwiecznić. Polowanie na takie obrazki wymaga czasu lub trochę szczęścia, a może obu naraz, ale się opłaci. Popatrzcie zresztą sami!

Autorzy tych zdjęć swoje unikatowe ujęcie wypatrzyli na niebie. W pierwszym wypadku wystarczyło po prostu poczekać aż samolot znajdzie się w odpowiednim miejscu nad wielkim posągiem. Efekt? Niepowtarzalna fota, która na pewno nie zginie pośród innych nudnych zdjęć w albumie.

Druga z fotografii mogła być dziełem przypadku, choć nie jest to już takie pewne. Patrząc na nią do głowy przychodzi nam pewna znana bajka o wdzięcznym tytule:  „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Okazuje się, że ci dwaj nie musieli się wcale tak męczyć. Wystarczyło sprawić sobie porządny dźwig i już księżyc jest nasz. Proste, prawda?

A to nie koniec ciekawych patentów, jak uszczknąć niebu gwiazdkę. Więcej znajdziecie stronę dalej. 

zrobić z nami perspektywa? Dzięki niej możemy dowolnie zmienić rozmiar niczym „Alicja w krainie czarów” i to bez zażywania podejrzanych specyfików. Zabawa z perspektywą jest najfajniejsza, gdy u boku mamy nasze pociechy. Teraz to one mogą w mgnieniu oka przerosnąć mamę czy tatę, ubrać wielgachne okulary, czy pograć słońcem w piłkę. Czasem same dają się nawet zrobić w balona i to dosłownie, jak ten słodki dzieciaczek z drugiego zdjęcia. Patrząc na tę fotografię nie raz i nie dwa zadaliśmy sobie pytanie: jak oni to zrobili?

Ta dziewczynka bardzo szybko urosła. Jej tata nawet nie zdawał sobie sprawy, jaki teraz jest przy niej maleńki.

To się nazywa zrobić dzieciaka w balona, a dokładniej w bańkę mydlaną. Wesoły brzdąc, niczego nieświadomy, tupta sobie po tarasie, aż tu nagle…bęc, trafiony, zatopiony!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply