Czy wiesz, po co jest maleńka dziurka obok aparatu w telefonie?

Kupując smartphona wiesz, że masz w ręku kawał technologii, w której wszystko dokładnie zostało przemyślane i nie ma możliwości, żeby coś tam było przypadkiem. Są dwa typy ludzi ci, którzy po prostu mają telefon i ci, którzy chcą dokładnie wiedzieć, co do czego dłuży i jak można wykorzystać te opcje.  Ciekawi nas to zwłaszcza po zakupie nowego telefonu. Co takiego ma czego wcześniej nie używaliśmy. 

Mało kto zauważa, że zaraz obok kamery w większości telefonów jest mała dziurka, która ma bardzo ważną rolę. Nie znajduje się ona we wszystkich smartfonach, a szkoda, bo z pewnością jest bardzo przydatna.


lifebuzz-275f569664174295c321840b8a55e24d-limit_2000Najwięcej użytkowników zakłada, że jest to przycisk reset, który trzeba nacisnąć np. szpilką. Jednak się mylą! Ponieważ jest to… mikrofon! I w dodatku pełniący bardzo ważną funkcję.

liffff


Dzięki temu, że jest umieszczony przed telefonem i staramy się go nie zakryć palcami, bardzo dobrze zbiera dźwięk podczas nagrań. Procesor telefonu dba o to, by zebrane dźwięki były wyraźne i głośne. Pozwala lepiej odczytać komendy głosowe.

jkiuhiujioj

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifebuzz.com

Reply