Które ze zwierząt zauważyłeś pierwsze? Odpowiedź wiele powie o twojej osobowości

Pierwsze skojarzenie jest zawsze najciekawsze, bo mówi wiele o tym, co w nas siedzi.

Badania nad osobowością czy charakterem ludzi są tak stare, jak ludzkość. Odkrycie co motywuje człowieka, czego się on boi i jak się to wszystko w nim kształtuje, zajmowała filozofów i psychologów od wieków. Wnioski, do jakich dochodzili, były obalane lub potwierdzane przez kolejnych naukowców, ale czy dzięki temu wiemy więcej?

Badania nad ludzką osobowością interesowało mnóstwo badaczy, którzy nie tylko obserwowali ludzi, ale też przeprowadzali testy, które miały na celu odkrycie tego, co nie było oczywiste na pierwszy rzut oka. Testy opracowane przez specjalistów potrafią odkryć to, czego nawet sam badany się nie spodziewa. A wnioski i odkrycie tego, czym się człowiek kieruje, jest ważne także i dla niego samego.

Carl Jung jest jednym ze słynniejszych psychiatrów i psychologów na świecie, stworzył psychologię głębi, a także pojęcie archetypu czy kompleksu. Wpłynął na wiele nauk i sposobów badań człowieka. Jung w swoich badaniach wykorzystywał testy asocjacyjne, które zdradzały o badanym więcej niż zwykłe opowiadanie o sobie.

Mamy dla was taki test. Spójrz na grafikę i bez zastanowienia powiedz, jakie zwierzę zobaczyłeś jako pierwsze. To czy wybierzesz psa, kota, lwa, konia, łabędzi czy pingwina powie o tobie i twoim stanie bardzo wiele.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply