Psiak wyciągnął koc z budy i podzielił się nim z bezdomnym kolegą! To zdjęcie podbiło serca internautów

Kiedy widzi się takie dowody miłości ze strony zwierząt, człowiek może się tylko zawstydzić, że sam nie raz mija potrzebującego i nie zrobi nic.

Psy na całym świecie dotyka różny los. Jedne jedzą najlepsze dania, mają swoich fryzjerów i opiekunów, którzy zrobią wszystko, by zwierzak miał bardzo dobre warunki. Mają sielskie życie, spacery i smakołyki. Pieskie życie ich nie dotyczy. Są też psy, które całe życie stoją na łańcuchu i nie mają lekko, chociaż przynajmniej mają pełną miskę. Najgorzej mają bezdomniaki.

Psy żyją bez opiekuna, bez ciepłego kąta, nie wspominając o pożywieniu. Jedzą resztki, piją wodę z kałuży, żyją w ciągłym zagrożeniu. Bo może je potrącić auto, pobić człowiek, często nie mają pełnych brzuchów przez wiele dni. Próbują sobie radzić i jakoś przetrwać. Najgorzej mają bezdomne zwierzęta, gdy nadciągają zimne noce i dni. Psy nie mają gdzie się schronić. Marzną. Takie życie jest ciężkie i sprawia, że psy dziczeją i nie ufają nikomu.

W wielu miastach i miasteczkach działają organizacje, które zajmują się bezdomnymi zwierzętami. Szukają im domów, leczą je. Robią wszystko, by życie tych zwierząt było lepsze. Potrzeby są duże, bo ludzie wyrzucają psy z domów, także bezdomne zwierzaki rozmnażają się i nie mają gdzie się podziać.

Schroniska, które pomagają zwierzętom, są bardzo często przepełnione i nie ma w nich miejsca. Jedynym ratunkiem dla zwierzaków, jest odnalezienie „swojego” człowieka. Jak się okazuje, nie tylko ludzie pomagają psom, ale i one mają serca otwarte i potrafią się dzielić.

Doskonałym przykładem jest Lana, która podzieliła się kocem ze zmarzniętym bezdomnym psem. Nie przeszkodziło jej w tym ogrodzenie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thedodo.com

Reply